Sep
Szülői értekezlet (9/Ny, 9., 10. és 11. évfolyam)
Sep
Szülői értekezlet (7., 8. és 12. évfolyam)
Sep
Osztályfőnöki nap, projektnap (9, 11-12. évfolyam), Bekuckózás (7K)
Sep
Első tanítási nap, osztályfőnöki nap
Tanévnyitó ünnepség 14:00
Aug
Osztályozó és javítóvizsgák (augusztus 26-29.)
Minőségbiztosítás - Minőségpolitikai nyilatkozat
A Neumann János Középiskola és Kollégium minőségpolitikai nyilatkozata

Mi jellemezheti egy fiatal iskola pedagógiai elveit és céljait a XXI. század elején? Az, ami az intézmény névadója Neumann János szellemiségének is lényege volt: a türelem, a rugalmasság, az intelligencia mellett a korszerűség, az értékőrzés és értékteremtés. Megfelelés a kor gyorsan változó kihívásainak, amelynek keretében a tanulóinkat korszerű, versenyképes ismeretekkel felkészítjük a felsőfokú tanulmányok elvégzésére, vagy a különböző szintű szakmai képesítések megszerzésére.
Minőségpolitikánk elemei
Biztonság: intézményünk biztonságot nyújt a gyermeküket iskolánkba beírató szülők és gyermekeik számára úgy tárgyi, mint személyi és szakmai értelemben.

Megbízhatóság: az intézményünk és pedagógusai, alkalmazottai a megtervezett és meghirdetett Pedagógiai Program és egyéb belső szabályozásokban foglaltaknak megfelelően tervezik, végzik mindennapi munkájukat.

Szakmai hozzáértés: iskolánk vezetői, pedagógusai szakmai felkészültségük alapján, szakszerű intézményi működést képesek biztosítani, szakszerűen képesek fejleszteni iskolánk nevelési-oktatási koncepcióját, szakszerűen tudnak ismereteket átadni, képességeket fejleszteni.

Partnerközpontúság: intézményünk rendszeres partneri elégedettség-mérések alkalmazásával, partneri igényfelmérések végzésével, Szülői Fórum működtetésével, gyűjti be információit az elvárásokról, igényekről, melyeket folyamatos fejlesztései során elégít ki.

Kommunikáció: intézményünk a kiépített kommunikációs-, információs rendszerén keresztül képes biztosítani a párbeszéd folyamatosságát partnereivel.

Hatékonyság: intézményünk biztosítja a saját hatáskörébe tartozó területek hatékony működtetését; pedagógusaink tevékenységükkel jelentős hozzáadott értéket hoznak létre.

Konfliktuskezelés: iskolánk – alkalmazottain keresztül – szervezett formában biztosítja partnerei számára az elérhetőséget; problémák, konfliktusok esetén érdemi választ ad; az előforduló hibák kiküszöbölésére a megfelelő lépéseket megteszi.

Esélyegyenlőség megteremtése: intézményünk felvállalja a hátrányos helyzetből induló tanulók felzárkóztatásának támogatását, segíti beilleszkedésüket, integrációs programban való részvételt biztosít tanulóinak, felkészíti az érettségire és továbbtanulásra őket.

E gondolatokat nevelőtestületünk már az 1990-es években megfogalmazta, s ma - az iskola vezetősége, tantestülete, dolgozói - igyekszünk ennek szellemében a kor követelményeinek megfelelően, garantált minőségben tenni dolgunkat.