Tantestület
Tanév rendje
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 16. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2023. január 9. hétfő)
Gombavató rendezvény
Karácsonyi ünnepség
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Fogadódélután (15:00-16:30) Szülői értekezlet 16:30 -
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Olasz nyelv OKTV I. forduló
Neumann Verseny Díjátadó 2015
A Neumann versenyt már hosszú évek óta várják az általános iskolai tanulók és tanáraik. Ebben az évben is nagyon sok egri, vidéki és megyénken kívüli tanuló jelentkezett a megmérettetésre. Nem csak az egri Kemény Ferenc, EKF Gyakorló, Hunyadi Mátyás, Balassi Bálint Általános Iskolák tanulói szerepeltek szépen, hanem érkeztek tanulók Hevesről, Noszvajról, Salgótarjánból, Ózdról, Gyöngyösről, Füzesabonyból, Szolnokról, valamint más településekről is. Egyre több azoknak a tanulóknak a száma is, akik már a hatodik és hetedik osztályosoknak szervezett versenyeken is részt vettek, és ebben az évben már régi jó ismerősként üdvözöltük őket iskolánkban.
A tehetséggondozó versenyek kétfordulósak. Egy-egy tárgyból a második szóbeli megmérettetés. Idegen nyelvből pl. egy projektet mutatnak be a diákok a választható témakörök egyikéhez kapcsolódóan, melyet tetszőleges technikával (festés, rajz, számítógépes grafika, szöveg, kollázs) készítenek el. A verseny szóbeli fordulóján beszélgetnek az iskola nyelvtanáraival az ötletről, az elkészítés módjáról, a kiválasztott témáról. Nem csak a megjelenő tanulók számára sikerélmény ez, mi tanárok is nagy-nagy örömmel és lelkesedéssel hallgatjuk Őket.
Ebben a tanévben a Természettudomány „Csodálatos világunk” elnevezésű megmérettetés új elem a Neumann versenyek történetében. Két környezetvédelmi téma közül választhattak az induló diákok. A második fordulóban mindannyiunk nagy örömére bemutathatták az esszéhez készített tablókat, prezentációkat vagy plakátot. Sok értékes pályamű bizonyítja, hogy a diákok kutatómunkája sikeres volt.
A legkiemelkedőbb eredményeket elért tanulók általános iskolái évek óta együttműködő partnereink a versenyfelkészítésben. Különösen szép eredményeket értek el azok a tanulók, akik  az Egri Hunyadi Mátyás Általános Iskolából, az Egri Balassi Bálint Általános Iskolából, az Egri Kemény Ferenc Sportiskola és Általános Iskolából, az Eszterházy Károly Főiskola Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézetből, a Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium és a Kodály Zoltán Tagiskolából, a Noszvaji Figedy János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolából és a Gyöngyösi Felsővárosi Általános Iskolából érkeztek a versenyekre. A versenyfelkészítésben azonban közülük is kiemelkedett az egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola, munkájuk elismeréseképpen dr. Sipos Mihály igazgató úrtól elismerő oklevelünket vehették át.

Kiemelkedő eredmények: