Jun
Vakáció! :-)
TIOP 1.2.3-11/1-2012-0332

Örömmel tudatjuk, hogy egy 2012-ben már veszni látszó pályázatunk mégis megvalósul. A TIOP 1.2.3-11/1-2012-0332 számú pályázatunk megvalósítása július hónapban indul. Ennek keretében 5 423 180 Ft pályázati forrásból a szépen felújított könyvtárunk technikai eszközei is megújulnak, illetve jelentősen bővülnek.
Az elnyert forrásból a könyvtárban elhelyezünk 4 új számítógépet, valamint egy tablet számítógépet is. A könyvtári állományok tárolására egy új szerver is beüzemelésre kerül. A multimédiás anyagok megtekintésére nagy méretben is lehetőség lesz egy motoros vetítővászon és egy projektor segítségével.
Lehetőség nyílik a színes fénymásolásra és nyomtatásra is a könyvtárban. A korszerű multifunkciós berendezés az említett lehetőségek mellett a másolt vagy nyomtatott lapokat képes összehajtani és összetűzni is.
Gondoltunk a gyengén látókra is. Az egyik számítógépet felszereljük a számukra kifejlesztett képernyőnagyító szoftverrel. Reméljük, hogy a megvalósuló projekt eredménye tovább erősíti a könyvtárunk használatát.