Tantestület
Tanév rendje
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 16. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2023. január 9. hétfő)
Gombavató rendezvény
Karácsonyi ünnepség
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Fogadódélután (15:00-16:30) Szülői értekezlet 16:30 -
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Olasz nyelv OKTV I. forduló
Lányok, akik ismerik a történelmet
Idén is megrendezésre került az Agria Universitas Egyesület szervezésében az Eszterházy Károly Főiskola Politológia Tanszékén a „Fiatalok a nemzetközi kapcsolatokban” című vetélkedő. Az idei téma a „Forrongó 20. század" volt, melynek témakörei a világháborúk és a hidegháború voltak. Iskolánkból a versenyre egy 3 fős csapat nevezett, melynek tagjai a 10. E osztályos Pelle Sára, Erős Evelin és Szutor Patrícia voltak. A lányoknak hatalmas kihívást jelentett a 12-es tananyag feldolgozása, de ennek ellenére a csapat 3. helyen jutott a döntőbe.  Felkészítő tanáruk, Simkóné Kis Ágnes nagyon büszke volt rájuk. A döntőbe a legjobb 10 csapatot hívták be, ahol asszociációs feladat, képfelismerés, békeszerződés kiegészítése mellett a csapatnak a II. világháború következményeit rádió interjú formájában kellett megírniuk és előadniuk. A Neumannos csapat az Amerikai Egyesült Államokat húzta, ahol Truman elnök nevében írtak angol nyelven egy beszédet, melynek végén egy perces néma csendre szólították fel a jelenlevőket, hogy megemlékezzenek a világháborúban elhunytakról. A zsűri maximális ponttal értékelte a kreatív megoldást. A nem túl lányos téma ellenére a csapattagok nagyon élvezték a versenyt, rengeteg új információval gazdagították tudásukat. Az országos 4. hely arra inspirálja őket, hogy a következő évben is részt vegyenek a vetélkedőn.