Fizika érettségi (8:00)
Vizuális kultúra érettségi (14:00)
Emelt szintű informatika érettségi (8:00)
Középszintű informatika érettségi (8:00)
Biológia érettségi (8:00)
Kémia érettségi (8:00)
Madarak és fák napja
Német nyelv érettségi (9:00)
Angol nyelv érettségi (9:00)
Történelem érettségi (9:00)
Matematika érettségi (9:00) Alsóbb évfolyamokon tanítási szünet
Matematika érettségi (9:00)
Alsóbb évfolyamokon tanítási szünet
Magyar nyelv és irodalom érettségi (9:00) Alsóbb évfolyamokon tanítási szünet
Magyar nyelv és irodalom érettségi (9:00)
Alsóbb évfolyamokon tanítási szünet
A munka ünnepe, tanítási szünet
A végzős osztályok osztályozó konferenciái
Apr
A végzősök utolsó tanítási napja
A végzős osztályok osztályozó konferenciái
A Kutatók Éjszakáján járt a 9B osztály
 2014. szeptember 26-án a Kutatók Éjszakája és Kutatói börze elnevezésű rendezvényre látogattunk el az Eszterházy Károly Főiskolára. Különböző programokon vehettünk részt.
Az Amerikai Kuckó egyik előadása a Nők az irodalomban címmel indult. Szerettük volna női írók műveit megismerni, azonban az előadás mást kínált: Először izgalmasnak tűnő feladatot kaptunk: állítsunk össze egy lehetséges kötelezőolvasmány-listát, amely női szerzőjű könyvekből áll. Kérdés volt (?), hogy miért választottuk sokan ugyanazokat a szerzőket (Leiner Laura, J. K. Rowling,  Agatha Christie, Jane Austen, Szabó Magda). Aztán fő témaként azon elmélkedhettünk, hogy mitől is lesz női az irodalom, és létezik-e egyáltalán női irodalom? De még inkább általánosságban a nőkről kérdezett és beszélt az előadó. Megtudhattuk azt is, milyen céllal indították az Uránia folyóiratot: Célközönségének, a nőknek megpróbált minőségi olvasnivalót nyújtani, ezzel bővítve eddigi hiányos tudásukat. Végül az előadó felolvasta kedvenc cikkrészleteit a folyóiratból.
A Varázstoronyban csillagászati bemutatót láttunk. Az első teremben fizikai kísérletek és érdekes eszközök fogadtak. A másik teremben egy tárlatvezető az ott látható távcsövekről és a meridián vonalról beszélt. Majd a főiskola tetejéről szétnézve csodáltuk meg Egert. A következő, ún. sötét szobában pedig egy tükör segítségével vizsgáltuk újra a várost. Az asztalra vetített kép mindenkit újra lenyűgözött.
A meridián vonalról később is hallottunk, mert arra az előadásra mentünk még el, ami a Da Vinci-kód című regény kapcsán szólt fikcióról és tényekről. Ez a regény is kitér egy vonalra Párizsban, különös jelentőséget is tulajdonít neki. Még különösebb, hogy sokan valóban mennyire nem akarják megkülönböztetni a regényvilágot és a valóságot. Az előadó látványos és érdekes képekkel bizonyította a nyilvánvaló, mégis sokak figyelmét elkerülő eltéréseket. Az anekdoták elgondolkodtatók nemcsak Franciaország és a bestseller kapcsán, hanem saját környezetünket illetően is.
Nagyszerű élmény volt az épület, a közös tapasztalatok, és az új információkat is fontosnak tartjuk. Jövőre is fogunk válogatni a programokból!