Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
A Kutatók Éjszakáján járt a 9B osztály
 2014. szeptember 26-án a Kutatók Éjszakája és Kutatói börze elnevezésű rendezvényre látogattunk el az Eszterházy Károly Főiskolára. Különböző programokon vehettünk részt.
Az Amerikai Kuckó egyik előadása a Nők az irodalomban címmel indult. Szerettük volna női írók műveit megismerni, azonban az előadás mást kínált: Először izgalmasnak tűnő feladatot kaptunk: állítsunk össze egy lehetséges kötelezőolvasmány-listát, amely női szerzőjű könyvekből áll. Kérdés volt (?), hogy miért választottuk sokan ugyanazokat a szerzőket (Leiner Laura, J. K. Rowling,  Agatha Christie, Jane Austen, Szabó Magda). Aztán fő témaként azon elmélkedhettünk, hogy mitől is lesz női az irodalom, és létezik-e egyáltalán női irodalom? De még inkább általánosságban a nőkről kérdezett és beszélt az előadó. Megtudhattuk azt is, milyen céllal indították az Uránia folyóiratot: Célközönségének, a nőknek megpróbált minőségi olvasnivalót nyújtani, ezzel bővítve eddigi hiányos tudásukat. Végül az előadó felolvasta kedvenc cikkrészleteit a folyóiratból.
A Varázstoronyban csillagászati bemutatót láttunk. Az első teremben fizikai kísérletek és érdekes eszközök fogadtak. A másik teremben egy tárlatvezető az ott látható távcsövekről és a meridián vonalról beszélt. Majd a főiskola tetejéről szétnézve csodáltuk meg Egert. A következő, ún. sötét szobában pedig egy tükör segítségével vizsgáltuk újra a várost. Az asztalra vetített kép mindenkit újra lenyűgözött.
A meridián vonalról később is hallottunk, mert arra az előadásra mentünk még el, ami a Da Vinci-kód című regény kapcsán szólt fikcióról és tényekről. Ez a regény is kitér egy vonalra Párizsban, különös jelentőséget is tulajdonít neki. Még különösebb, hogy sokan valóban mennyire nem akarják megkülönböztetni a regényvilágot és a valóságot. Az előadó látványos és érdekes képekkel bizonyította a nyilvánvaló, mégis sokak figyelmét elkerülő eltéréseket. Az anekdoták elgondolkodtatók nemcsak Franciaország és a bestseller kapcsán, hanem saját környezetünket illetően is.
Nagyszerű élmény volt az épület, a közös tapasztalatok, és az új információkat is fontosnak tartjuk. Jövőre is fogunk válogatni a programokból!