Mar
Német nyelv OKTV döntő (március 26. I.kategória, március 27. II. kategória)
Német nyelv OKTV döntő
(március 26. I.kategória, március 27. II. kategória)
Kémia OKTV döntő
Víz világnapja
Fogadódélután 15:00 - 17:00
Kenguru Matematikaverseny
Mar
Angol nyelv OKTV döntő (március 19. I.kategória, március 20. II. kategória)
Angol nyelv OKTV döntő
(március 19. I.kategória, március 20. II. kategória)
Európai Uniós napok
Európai Uniós napok (03.19-21.)
Matematika OKTV döntő
Fenntarthatósági témahét
Fenntarthatósági témahét (03.18-22.)
Március 15. - Nemzeti ünnep
Informatika (Alkalmazási ismeretek) OKTV döntő
ÁSZÉV Szakmai Tanulmányi Verseny I. forduló
Lippstadti csereprogram
-„Hallo, ich bin Julia. Es ist schön, Dich kennen zu lernen.” – Hallo, ich bin Bence. Ich freue mich, Dich zu treffen.” Így köszöntötték egymást a német és a magyar diákok, amikor a német busz begördült az iskola elé. Az idén is megrendezésre került a lippstadti csereprogram, amely már több mint 20 éve tart a német Marienschule és a Neumann Középiskola között. Kádárné Bozsik Zsuzsanna és Nagy Orsolya tanárnők lázasan kezdték a szervezési és előkészületi munkákat, hogy mind a vendégek, mind a vendéglátók élményekben gazdag hetet tölthessenek együtt.  A tavasz beköszöntével 26 lelkes magyar diák izgatottan várta a cserediákok bemutatkozó leveleit és vették fel velük a kapcsolatot e-mailben a facebookon és alig várták, hogy május elején személyesen találkozhassanak.
A péntek esti érkezést követően szombaton a várost, a Marcipán Múzeumot, a Minaretet tekinthették meg. Vasárnap a családoké volt a főszerep: Aggtelek, miskolctapolcai Barlang-fürdő, bográcsozás…. végtelen volt a programok sora. Hétfőn a fővárosba látogattunk. Megcsodáltuk a Parlamentet, a Mátyás-templomot, hajókáztunk a Dunán.
A keddi szilvásváradi túrázást követően szerdán a Mátai Lovasfaluban szekerekre szállva közelről csodálhatták meg a „pusztát“. Csütörtök délelőtt a Csillagvizsgáló bűvölte el a német diákságot, délután pedig Dr. Sipos Mihály Igazgató Úr köszöntője után német cserepartnereink kíváncsian kisérték el magyar vendéglátókat az órákra. Aznap este azonban már a búcsúestre is készülni kellett, amire a demjéni Korona Borházban került sor. A vidám német-magyar pingpongparti és közös éneklés tették felejthetetlenné az utolsó estét. Itt-ott szomorú arcocskák jelentek meg, készültek az utolsó előtti közös fényképek. „Hamarosan találkozunk!” –hangzottak a kiáltások péntek reggel a busznál, ugyanis szeptemberben folytatódik a program Lippstadtban. Addig is „Bis bald!”