Neumann Bál
Feb
Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny Alkalmazás kategória II. forduló
Informatika OKTV (Alkamazási ismeretek kategória) II. forduló
Félévi szülői értekezlet a 9-11. évfolyamos osztályok számára
Angol nyelv OKTV II. kategória, II. forduló
Félévi szülői értekezlet a végzős évfolyam és a 7K, 8K osztályok számára
A 2018/2019-es tanév első félévének utolsó tanítási napja
Angol nyelv OKTV I. kategória, II. forduló
Matematika OKTV I. II. kategória, II. forduló
Varga Tamás Matematikaverseny megyei forduló
A Magyar Kultúra Napja
Központi írásbeli vizsgák a 7. és 9. évfolyamra, AJTP-be, 10:00
Lippstadti csereprogram
-„Hallo, ich bin Julia. Es ist schön, Dich kennen zu lernen.” – Hallo, ich bin Bence. Ich freue mich, Dich zu treffen.” Így köszöntötték egymást a német és a magyar diákok, amikor a német busz begördült az iskola elé. Az idén is megrendezésre került a lippstadti csereprogram, amely már több mint 20 éve tart a német Marienschule és a Neumann Középiskola között. Kádárné Bozsik Zsuzsanna és Nagy Orsolya tanárnők lázasan kezdték a szervezési és előkészületi munkákat, hogy mind a vendégek, mind a vendéglátók élményekben gazdag hetet tölthessenek együtt.  A tavasz beköszöntével 26 lelkes magyar diák izgatottan várta a cserediákok bemutatkozó leveleit és vették fel velük a kapcsolatot e-mailben a facebookon és alig várták, hogy május elején személyesen találkozhassanak.
A péntek esti érkezést követően szombaton a várost, a Marcipán Múzeumot, a Minaretet tekinthették meg. Vasárnap a családoké volt a főszerep: Aggtelek, miskolctapolcai Barlang-fürdő, bográcsozás…. végtelen volt a programok sora. Hétfőn a fővárosba látogattunk. Megcsodáltuk a Parlamentet, a Mátyás-templomot, hajókáztunk a Dunán.
A keddi szilvásváradi túrázást követően szerdán a Mátai Lovasfaluban szekerekre szállva közelről csodálhatták meg a „pusztát“. Csütörtök délelőtt a Csillagvizsgáló bűvölte el a német diákságot, délután pedig Dr. Sipos Mihály Igazgató Úr köszöntője után német cserepartnereink kíváncsian kisérték el magyar vendéglátókat az órákra. Aznap este azonban már a búcsúestre is készülni kellett, amire a demjéni Korona Borházban került sor. A vidám német-magyar pingpongparti és közös éneklés tették felejthetetlenné az utolsó estét. Itt-ott szomorú arcocskák jelentek meg, készültek az utolsó előtti közös fényképek. „Hamarosan találkozunk!” –hangzottak a kiáltások péntek reggel a busznál, ugyanis szeptemberben folytatódik a program Lippstadtban. Addig is „Bis bald!”