Tantestület
Tanév rendje
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 16. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2023. január 9. hétfő)
Gombavató rendezvény
Karácsonyi ünnepség
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Fogadódélután (15:00-16:30) Szülői értekezlet 16:30 -
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Olasz nyelv OKTV I. forduló
Székely Szilveszter tagja a Tajvanon megrendezésre kerülő, XXVI. Nemzetközi Informatikai Diákolimpiára utazó magyar csapatnak
Novák Ádám, Fehér Tamás, Ludányi Ákos, Lövei Tímea után Székely Szilveszter iskolánk 5. tanulója, aki kiemelkedő teljesítményével elérte, hogy Nemzetköz Diákolimpián képviselheti Magyarországot. Hosszú és nehéz út vezetett idáig, hiszen már a válogatóversenyre sem könnyű bejutni. A bejutáshoz szükség volt egy OKTV 3. helyezésre, majd következett a legjobb 21 diák részvétele mellett megrendezett válogatóverseny 6 fordulója.
Az első négy jól sikerült, hiszen Szilveszter a 2. helyen zárta ezeket a fordulókat. 48 pont előnye volt az 5. helyezettel szemben, aki nem volt más, mint az idei OKTV győztese. Az utolsó két forduló tehát egyáltalán nem volt "sétagalopp", ami Szilveszter lábának jelenlegi állapotában ez egyáltalán nem volt hátrány.:-)

Az 5. fordulóban, a geometriai algoritmusok után az előny tovább nőtt 68 pont lett az 5. helyezettel szemben. A döntés az utolsó fordulóra maradt, melynek témája a tavalyi évhez hasonlóan az interaktív feladatok. Tavaly a CEOI-s válogatón itt hozta be Szilveszter a hátrányát, és lett negyedik. Az idén ez nem sikerült úgy, ahogy szerette volna, mivel az értékelőrendszer előbb zárt le, mint kellett volna, így az egyébként hibátlan megoldást már
nem sikerült feltöltenie Szilveszternek.
Szerencsére ennek már nem volt jelentősége, mert iskolánk legjobb programozója sikeresen megőrizte harmadik helyét, így utazhat Tajva szigetére a XXVI. Nemzetközi Informatikai Diákolimpiára.

Gratulálunk Szilveszernek és sikeres felkészülést a júliusi megmérettetésre!
Felkészítő tanár: Dr. Király Sándor