Jun
Vakáció! :-)
Székely Szilveszter 3. helyen a Közép-Európai Informatikai Diákolimpia Válogatóversenyén
2004. június 18-24 között rendezik Németországban (Jéna) a Közép-Európai Informatikai Diákolimpiát (CEOI). A tavalyi versenyen, Horvátországban, Székely Szilveszter bronzérmet szerzett. Idén azonban újra meg kell küzdenie a 4 fős csapatba kerülésért.
2014. március 27-28-án rendezték meg a válogatóverseny első három fordulóját 27 diák részvételével. A versenyre az OKTV és a Nemes Tihamér idei versenyein legjobban szerepelt diákok kaptak meghívást, köztük Székesz Szilveszter (12.E) is, aki a harmadik helyet szerezte meg az OKTV Programozás kategóriájában.
A csütörtöki napon 2x3 órában 6 feladatot kellett megoldaniuk a versenyzőknek, a pénteki napon pedig 5 óra alatt újabb három feladatot.A pénteki nap végén 9-en maradtak, ők vehetnek részt a 4. és 5. fordulóban 3 hét múlva. Szilveszter a 3. forduló után a 3. helyen áll, azaz bizakodva várhatja az utolsó két fordulót.

Felkészítő tanár: Dr. Király Sándor