Tantestület
Tanév rendje
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 16. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2023. január 9. hétfő)
Gombavató rendezvény
Karácsonyi ünnepség
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Fogadódélután (15:00-16:30) Szülői értekezlet 16:30 -
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Olasz nyelv OKTV I. forduló
Első helyezés a „Ki tud többet Egerről?” vetélkedőn
Az éves kollégiumok közötti versenysorozat a talán legrangosabbnak mondható „KI TUD TÖBBET EGERRŐL?” vetélkedővel folytatódott március 5-én a Érseki Szent József Kollégiumban, amelyet mindig nagy érdeklődés és várakozás előz meg, mert hatalmas rangot jelent a legtöbbet tudni városunkról, amely történelmi, kulturális és gasztronómiai szempontból is Magyarország egyik legjelentősebb városa.
Ezek miatt a megszokottnál is nagyobb gondot kell fordítani azon tanulók kiválasztására, akik egy ilyen eseményen eredményesen képviselhetik az intézményünket. A választást az idén talán megkönnyítette, hogy 3 olyan fiút sikerült találni, akik egy térségből jöttek, általános iskolás koruk óta ismerik egymást, és a Pozsonyi úti kollégiumi házban is együtt laknak, tisztában vannak tehát a másik minden rezdülésével.
Szükség is van minden egyes ilyen apróságra, amiből erőt tudunk meríteni, mert erre a vetélkedőre kell évről évre a legnagyobb mennyiségű anyagot elsajátítani, de elég kevés idő van rá. Az elvégzett munka ezúttal is meghozta az eredményt, mert a Csuja Zoltán, Kinczel Tamás és Szőke Patrik (mindannyian 9D/Ny osztály) összetételű csapat végig kiegyensúlyozottan, éretten versenyzett a 11 csapatot felvonultató erős mezőnyben, és a megszerezhető 105 pontból 99-et sikerült is begyűjteniük, amely végül az első helyet eredményezte számukra.
A végső helyezés mellett legalább olyan nagy eredménye a felkészülésnek és a részvételnek, hogy mindhárman szinte „mini polihisztorokká” váltak, mert tisztában vannak városunk földrajzának, történelmének, építészetének, irodalmának, környékének és egyéb kulturális jegyeinek rengeteg tudnivalójával, amelyeket reméljük, hogy sikerül majd hasznosítani a hamarosan március 15-e tiszteletére megrendezésre kerülő középiskolák közötti városismereti vetélkedőre is.
Szép volt, fiúk. Szeretettel gratulálunk nektek. Csak így tovább!