Sep
Szülői értekezlet (9/Ny, 9., 10. és 11. évfolyam)
Sep
Szülői értekezlet (7., 8. és 12. évfolyam)
Sep
Osztályfőnöki nap, projektnap (9, 11-12. évfolyam), Bekuckózás (7K)
Sep
Első tanítási nap, osztályfőnöki nap
Tanévnyitó ünnepség 14:00
Aug
Osztályozó és javítóvizsgák (augusztus 26-29.)
Első helyezés a „Ki tud többet Egerről?” vetélkedőn
Az éves kollégiumok közötti versenysorozat a talán legrangosabbnak mondható „KI TUD TÖBBET EGERRŐL?” vetélkedővel folytatódott március 5-én a Érseki Szent József Kollégiumban, amelyet mindig nagy érdeklődés és várakozás előz meg, mert hatalmas rangot jelent a legtöbbet tudni városunkról, amely történelmi, kulturális és gasztronómiai szempontból is Magyarország egyik legjelentősebb városa.
Ezek miatt a megszokottnál is nagyobb gondot kell fordítani azon tanulók kiválasztására, akik egy ilyen eseményen eredményesen képviselhetik az intézményünket. A választást az idén talán megkönnyítette, hogy 3 olyan fiút sikerült találni, akik egy térségből jöttek, általános iskolás koruk óta ismerik egymást, és a Pozsonyi úti kollégiumi házban is együtt laknak, tisztában vannak tehát a másik minden rezdülésével.
Szükség is van minden egyes ilyen apróságra, amiből erőt tudunk meríteni, mert erre a vetélkedőre kell évről évre a legnagyobb mennyiségű anyagot elsajátítani, de elég kevés idő van rá. Az elvégzett munka ezúttal is meghozta az eredményt, mert a Csuja Zoltán, Kinczel Tamás és Szőke Patrik (mindannyian 9D/Ny osztály) összetételű csapat végig kiegyensúlyozottan, éretten versenyzett a 11 csapatot felvonultató erős mezőnyben, és a megszerezhető 105 pontból 99-et sikerült is begyűjteniük, amely végül az első helyet eredményezte számukra.
A végső helyezés mellett legalább olyan nagy eredménye a felkészülésnek és a részvételnek, hogy mindhárman szinte „mini polihisztorokká” váltak, mert tisztában vannak városunk földrajzának, történelmének, építészetének, irodalmának, környékének és egyéb kulturális jegyeinek rengeteg tudnivalójával, amelyeket reméljük, hogy sikerül majd hasznosítani a hamarosan március 15-e tiszteletére megrendezésre kerülő középiskolák közötti városismereti vetélkedőre is.
Szép volt, fiúk. Szeretettel gratulálunk nektek. Csak így tovább!