Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
Első helyezés a „Ki tud többet Egerről?” vetélkedőn
Az éves kollégiumok közötti versenysorozat a talán legrangosabbnak mondható „KI TUD TÖBBET EGERRŐL?” vetélkedővel folytatódott március 5-én a Érseki Szent József Kollégiumban, amelyet mindig nagy érdeklődés és várakozás előz meg, mert hatalmas rangot jelent a legtöbbet tudni városunkról, amely történelmi, kulturális és gasztronómiai szempontból is Magyarország egyik legjelentősebb városa.
Ezek miatt a megszokottnál is nagyobb gondot kell fordítani azon tanulók kiválasztására, akik egy ilyen eseményen eredményesen képviselhetik az intézményünket. A választást az idén talán megkönnyítette, hogy 3 olyan fiút sikerült találni, akik egy térségből jöttek, általános iskolás koruk óta ismerik egymást, és a Pozsonyi úti kollégiumi házban is együtt laknak, tisztában vannak tehát a másik minden rezdülésével.
Szükség is van minden egyes ilyen apróságra, amiből erőt tudunk meríteni, mert erre a vetélkedőre kell évről évre a legnagyobb mennyiségű anyagot elsajátítani, de elég kevés idő van rá. Az elvégzett munka ezúttal is meghozta az eredményt, mert a Csuja Zoltán, Kinczel Tamás és Szőke Patrik (mindannyian 9D/Ny osztály) összetételű csapat végig kiegyensúlyozottan, éretten versenyzett a 11 csapatot felvonultató erős mezőnyben, és a megszerezhető 105 pontból 99-et sikerült is begyűjteniük, amely végül az első helyet eredményezte számukra.
A végső helyezés mellett legalább olyan nagy eredménye a felkészülésnek és a részvételnek, hogy mindhárman szinte „mini polihisztorokká” váltak, mert tisztában vannak városunk földrajzának, történelmének, építészetének, irodalmának, környékének és egyéb kulturális jegyeinek rengeteg tudnivalójával, amelyeket reméljük, hogy sikerül majd hasznosítani a hamarosan március 15-e tiszteletére megrendezésre kerülő középiskolák közötti városismereti vetélkedőre is.
Szép volt, fiúk. Szeretettel gratulálunk nektek. Csak így tovább!