Feb
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály) A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály)
A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Végzős bál
Feb
Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól (Emléknap február 25.)
Zrínyi Ilona Matematikaverseny
Feb
A középfokú iskolákba történő jelentkezés határideje
2020. május-júniusi érettségi vizsgaidőszak jelentkezési határideje
Feb
Arany Dániel Matematikaverseny, Kezdők, Haladók, I. és II. kategória, II. forduló
Síszünet
Síszünet. február 12-14.
Biológia OKTV II. forduló
3. helyezett a Legends csapat a KEBA verseny országos döntőjében
Idén is megrendezték a Tőzsdejáték középiskolásoknak elnevezésű országos versenyt, melynek szervezője a KEBA (Közép-európai Brókerképző és Értékpapír-piaci Ismeretterjesztő Alapítvány). (Alapítói voltak Alkuszszövetség; Állami Értékpapír Felügyelet [jogutódja: Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete]; Budapesti Értéktőzsde; Magyar Értékpapír-kereskedők Szövetsége; Nemzetközi Bankárképző.)    A KEBA irányító testülete a kuratórium. Elnöke dr. Martin Hajdu György. Tagjai között megtalálhatóak a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem professzorai, a PSZÁF, az MNB és a Budapesti Értéktőzsde vezető munkatársai.

Az elődöntében a csapatoknak teszteket kellett kitölteniük, valamint „Találkozásom a tőkepiacokkal” címmel esszét kellett írniuk.

Az esszében az Erste Trader rendszerén keresztül folytatott kereskedéseket kellett megírni, az alábbi szempontok figyelembevételével:
•   A kereskedései stratégia és annak esetleges változása
•   Az egyes befektetések indoklása, itt kiemelt hangsúllyal a legsikeresebb és legkevésbé sikeres ügylet tárgyalása
•   Hibák, tanulságok

Az alapítvány versenyének döntőjébe, a legjobb 5 csapat közé egyetlen neumannos csapat került, a Legend, melynek tagjai:

Farkas Marcell, Rimár Máté, Székely Szilveszter - 12.E

A döntőben a csapatoknak az esszéjüket kellett megvédeniük, majd írásbeli és szóbeli feladatokat kellett megoldaniuk számot adva az alábbiakról:

• általános szakmai ismeretek az értékpapírok és a tőzsde világában (fogalmak és összefüggések, tőzsdék, értékpapírszámtan...)
  • tájékozottság a világ tőkepiacai és az azt befolyásoló tényezőkkel kapcsolatban
  • képesség a gyors tájékozódásra online beszerezhető információk segítségével
  • az Erste Trader használatának fortélyai
  • tájékozottság a hazai értékpapírpiac (kötvénypiac, befektetési alapok) és - kiemelten -  a Budapesti Értéktőzsde működésével és az ott szereplő vállalatokkal kapcsolatban
A zsűriben a KEBA-n kívül fontos pénzügyi intézmények (BÉT, KELER) és brókercégek (Erste, XTB, Equilor) képviselői foglaltak helyet.

A Legends formáció végül felért a dobogóra, országos 3. helyet szerezve meg.:)

Sok szeretettel gratulálunk a fiúknak teljesítményükhöz!

Felkészítő tanár: Dr. Király Sándor