Sep
Szülői értekezlet (9/Ny, 9., 10. és 11. évfolyam)
Sep
Szülői értekezlet (7., 8. és 12. évfolyam)
Sep
Osztályfőnöki nap, projektnap (9, 11-12. évfolyam), Bekuckózás (7K)
Sep
Első tanítási nap, osztályfőnöki nap
Tanévnyitó ünnepség 14:00
Aug
Osztályozó és javítóvizsgák (augusztus 26-29.)
„Istenes versek az ifjúság életében” kollégiumi szavalóverseny
A városi kollégiumi programok novemberben a Szent Hedvig Kollégium által rendezett szavalóversennyel folytatódtak, amely elnevezésül az „Istenes versek az ifjúság életében” címet kapta. Ennek keretein belül minden indulónak egy szabadon választott és egy kötelezően kijelölt verset kellett előadnia, amely Dévényi Erikának „A hit mindenkié” címmel írt műve volt.
Az elmúlt években a hasonló témájú versenyeken elmaradtak a jó eredmények, ezúttal azonban (talán Isten segítségével is) elmondhatjuk, hogy számunkra „isteni eredmény” született. A kilencedik évfolyamos, már az „Eged-futáson” is dobogós helyekkel bizonyító Szabó Bencéről (9E/Kny) kiderült, hogy többször vett már részt általános iskolában hasonló eseményen, és ezúttal is örömmel vállalta a szereplésre való felkérést.
Már a próbák során is érezni lehetett, hogy ha csak átlagosan hozza magát, akkor is nagy eredmény születhet, mert korát meghazudtoló érettségről tett tanúbizonyságot szavalatai közben, és mindenkit lenyűgözött már ekkor, aki hallgatta. Jól sikerült kiválasztani a szabadon előadandó versét is, amely Somogyvári Gyulától a Magyar miatyánk volt, mert ez különösen illik az egyéniségéhez.
Végül a zsűrit is sikerült lehengerelnie, így a nagyon erős mezőnyben az első helyen végzett, amellyel egy rég várt sikerrel öregbítette tovább intézményünk hírnevét. Sok szeretettel gratulálunk Bencének, és felkészítőjének, Bocsi Sándor tanár úrnak! „Szép volt, fiúk!”

A boldog győztes a díjával