Az első természettudományos oktatási szakkiállításon vett részt iskolánk tanára és diákjai (Dr. Virág Diána és Gál Barbara, Kis István, Molnár Flóra és Tóth Zsanett a 12.C osztályból), ahol a 2012/2013-as tanévben „Útravaló” pályázati forrásból* megvalósított kutatási eredményeket, valamint az iskolánkban folyó további kutatási feladatokat, tehetséggondozó programokat mutatták be az érdeklődő természettudományos tárgyat tanító kollégáknak. Iskolánk a 2013/2014-es tanévtől kezdve Akkreditált Tehetségpont.
A konferencián több mint 50 iskolából, közel 300 résztvevő, négy párhuzamos szekcióban mutatta be előadását. Ezzel párhuzamosan lehetett megtekinteni a posztereken bemutatott eredményeket továbbá az egyes iskolák tehetséggondozó programjait, sikeres szakköröket, kiemelkedő táborokat, kutatási eredményeket összefoglaló kisfilmeket is. Az előadások nagyját kísérleti bemutatókkal színesítették az oktatók. A bemutatott kisfilmünk a „Táplálkozás kockázatnövelő hatásának vizsgálata egyes civilizációs betegségek kialakulásában” című pályázat kutatási eredményeit, valamint a munka során alkalmazott eszközöket, módszereket összegezte.
Eközben az előadók előterében változatos módszerekkel, különböző múzeumok programjaival, érdekességekkel ismerkedhettek meg a résztvevők. Az ELTE TTK Természettudományi Múzeumának fejtörőjét megoldva, a helyes megoldások közül a Neumann egyik résztvevőjét sorsolták ki a nap végén. Jutalma, hogy egész osztályával ingyenes látogatást tehet a múzeumba, mely a tárlatvezetést is magában fogalja.
A szakkiállítás során sok pozitív, elismerő visszajelzéssel, élményekkel, jó ötletekkel gazdagodhattunk, melyért köszönet illeti a szervezőket: Eötvös Loránd Fizikai Társulat (Tanári Szakosztály), Magyar Biológiatanárok Országos Egyesülete, Magyar Kémikusok Egyesülete (Kémia Tanári Szakosztály), Kutató Tanárok Országos Szövetsége. A rendezvény helyszínét a Budapest Katolikus Pedagógiai Szervezési és Továbbképzési Intézet biztosította.
* A pályázat az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett TSZ-UT-2012/2013-0013 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.
|