16
Digitális országos mérés a 10. évfolyamon
 (április 16–18.)
Évfolyam legjobb tanulója díj
A tanévzáró ünnepségen került sor az évfolyam legjobb tanulója díjak átadására. A kilencedik évfolyamon Kulcsár Márton (10. D), a tizedikesek között Székely Szilveszter (11. E), a tizenegyedikesek között pedig Magyari Máté (12. E) nyerte el az évfolyam legjobb tanulója kitüntető címet és a vele járó serleget. A hatosztályos gimnázium tanulói közül Szilvási Gréta (7. K) és Csutorás Júlia (8. K) kitűnő, példamutató eredményeit jutalmazták. Szeretettel gratulálunk!

A kilencedik évfolyam legjobb tanulója:
Kulcsár Márton 10. D osztályos tanuló
Marci tanulmányi eredményeit tekintve a kiváló tanulók között van, a félévet is jeles eredménnyel zárta. Már sikeresen megszerezte angol nyelvből a felsőfokú nyelvvizsgát. Műszaki beállítottságát mutatja, hogy matematika, fizika és informatika iránt érdeklődik, ami megmutatkozik abban is, hogy ezekből a tantárgyakból versenyeken is sikeresen szerepelt.
Legjobb eredményeit a Nemes Tihamér Informatika Országos Tanulmányi Verseny alkalmazói kategóriában szerezte, itt 9. helyezést ért el, valamint a Mikola Sándor Országos Fizika Versenyen, ahol 2. helyezett lett.
Osztálytársai mind jó véleménnyel gondolnak rá, szeretik, tisztelik.
Nemcsak jó tanuló, de jó sportoló is, nagyon szeret focizni, az andornaktályai csapatot erősíti.
Gratulálunk!

A tizedik évfolyam legjobb tanulója:
Székely Szilveszter 11.E osztályos tanuló
Szilveszter a két tanítási nyelvű osztály kiváló tanulmányi eredményű diákja. Tehetsége sokrétű, legkiemelkedőbb eredményeit informatikából érte el az idei tanévben. A Közép-Európai Diákolimpiai Válogatóversenyen 4. helyezést ért el, ezzel tagja lett az olimpiai csapatnak. A versenyt idén Horvátországban rendezik meg, 2013 őszén.
Szilveszter sikeresen versenyzett matematikából is, a Kertész Andor matematikaversenyen és a Gordiusz versenyen is megyei első helyezett lett.
Informatikai ismereteit más területeken is alkalmazza, segített tanárainak és diáktársainak az EYON-NEOS-Comenius nemzetközi projekttalálkozón, az évkönyv készítésénél és a Vásárolj Tudatosan regionális versenyre való felkészülésnél is.
Osztálytársai kedvelik, sokszor kérnek, és mindig kapnak is tőle segítséget. Tudása, tudásvágya, ambíciója, ugyanakkor kedves egyénisége még sok nagyszerű sikerre predesztinálja őt.

Eredményei az idei tanévben:
  • Nemes Tihamér Országos Informatika Tanulmányi Verseny, Programozás kategória II. hely
  • Nemes Tihamér Országos Informatika Tanulmányi Verseny, Alkalmazói Kategória, I. hely
  • Közép-Európai Informatikai Diákolimpiai Válogatóverseny, 4. hely. Tagja az olimpiai csapatnak.
  • Debreceni Egyetem Regionális Programozási Verseny, 3. hely (csapatban)
  • Bi Trió Megyei Informatika Verseny, 1. hely (csapatban)
  • Gordiusz Matematikaverseny, megyei 1. helyezett egyéniben és csapatban is.
  • Kertész Andor Matematikaverseny, megyei 1. helyezett.

A 11. évfolyam legjobb tanulója:
Magyari Máté 12. E osztályos tanuló
Máté kiemelkedő képességű, rendkívül tehetséges, nagy akaraterővel rendelkező, szorgalmas, színes egyéniség. Mióta iskolánk diákja, folyamatosan kimagasló eredményeket ér el, mind iskolai tanulmányi munkájában, mind versenyeredmények tekintetében.
2012-ben a Regionális francia szépkiejtési verseny 1. helyezettje lett, illetve tagja volt a Junior Achievement Országos Gazdasági Verseny 1. helyezett csapatának.
2013-ban A Mi Európánk Országos Verseny 1. helyezett csapatának tagja volt, illetve az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny döntőjében francia nyelvből 10. helyezést ért el.

A négy év folyamán végig kitűnő osztályzatokat szerzett, s kiváló osztályzatai mellett közösségi tevékenysége is példaértékű. Vállalt feladatait hiánytalanul teljesíti, részt vállal az iskolai diákönkormányzat munkájában is.
Kapcsolata tanáraival jó, viselkedése szerény és tisztelettudó. Osztálytársai szeretik, eredményeit is elismerik. A tanulmányi versenyeken, valamint az iskola tanulmányi munkájában elért eredményei alapján méltán állítható példaképként az egész iskola közössége elé.