Apr
Költészet napja
Mar
Tavaszi szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap: március 31., szünet utáni első tanítási nap: április 7.)
Felvételi jegyzék (ideiglenes rangsor) közzététele
Március 15. - Nemzeti ünnep
Mar
Curie kémiaverseny területi forduló (14:00)
Informatika (Programozás) OKTV döntő
Mar
Zrínyi Ilona matematikaverseny (14:00)
„Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét
 „Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét (március 1-5)
Egészségnap a Neumannban
A 2013. június 13-án megrendezett egészségnap alkalmával elsősorban az egészséges életmód fontosságára szeretnénk felhívni az iskola tanulói és dolgozóinak figyelmét. Az egészség megőrzése nemcsak a betegségek elkerülése, hanem a fizikai, szellemi jólét állapota is. Ennek eléréshez szolgálunk információkkal, hasznos tanácsokkal.
A nap folyamán érdekes, játékos vetélkedővel, kérdőívekkel és sok-sok hasznos információval vártuk iskolánk diákjait és tanárait. Nagyszünetben egy rögtönzött sportbemutatón vehettek részt a mozogni vágyó, egészségükért tenni akaró fiatalok.
Napjainkban, az emberiség jelen civilizáltsági fokán az egészség megőrzése nem könnyű feladat. A táplálékok összetétele, a mozgásszegény életmód és a környezetben jelen levő szennyező anyagok hatással vannak egy-egy betegség kialakulására. A civilizációs betegségek kialakulásának okaival (ezen belül elsősorban a táplálkozás szerepével), formáival, elkerülési módjaival a 2012/2013-as tanévben 5 diákkal folytattunk kutatást. A kitűzött kutatási feladatunk célja a gyakori népbetegségek, civilizációs megbetegedések és az étkezési szokások összefüggésének vizsgálata. A kutatás a „Táplálkozás kockázatnövelő hatásának vizsgálata egyes civilizációs betegségek kialakulásában” című pályázat keretén belül került megvalósításra. A pályázat az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett TSZ-UT-2012/2013-0013 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg (kutatásvezető tanár: Dr. Virág Diána).
A neumannban folyó kutatási program eredményeinek bemutatása, a vonatkozó szakirodalom áttanulmányozása során összegyűjtött információkat az egészségnap alkalmával szeretnénk bemutatni az érdeklődő diákoknak.
A kutatási munka eredményei, sikerei továbbá az iskolában folyó kutatási feladatokba való bekapcsolódás hozzájárulhat a természettudományos pálya népszerűsítéséhez, ahhoz, hogy diákjaink közül egyre nagyobb számban jelentkezzenek a későbbi években orvosi, egészségügyi, természettudományos, műszaki pályára.
Az egészségnap lebonyolításában és a kutatásban részt vevő diákok: Gál Barbara, Kiss István Emil, Molnár Flóra Tamara, Suszter Boglárka, Tóth Zsanett Xénia.