Tantestület
Tanév rendje
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 16. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2023. január 9. hétfő)
Gombavató rendezvény
Karácsonyi ünnepség
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Fogadódélután (15:00-16:30) Szülői értekezlet 16:30 -
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Olasz nyelv OKTV I. forduló
Tudni illik, hogy mit illik - Országos illemtan verseny Győrben
A 11. E két tanítási nyelvű osztályból idén is kedvet kaptunk, hogy részt vegyünk az országos etikett és illemtan versenyen, amit a győri Pálffy Miklós Szakközépiskola rendezett meg 12. alkalommal. A csapat tagjai Gyurkó Fruzsina, Urvári Zsófia és Török Lilla voltak.
A legjobb 10 csapatot egy teszt kitöltésével választották ki és hívták meg az országos döntőbe. Miután sikerült bejutnunk, el is kezdtünk készülni a „házi feladatra”, aminek tartalmaznia kellett a városunk, az iskolánk és saját magunk bemutatását. Ezt a döntőben 2,5 perces előadásban kellett ismertetnünk. Győrben, a vizek városában versenyezhettünk. Idén is a belvárosban kaptunk szállást, ahol már szeretettel vártak bennünket.

A közös vacsorát a városházán rendezték meg. Itt ismerkedhettünk meg csapattársainkkal. Mi Egert és iskolánkat általunk írt strófákon keresztül mutattuk be. Műsorunkat színesebbé tette a „vízilabdás”, „borász” és „török” öltözékünk is, ami tökéletesen jellemezte a gazdag történelemmel rendelkező Egert. Lehetőségünk volt a két nap alatt személyesen is megismerkedni Dr. Sille Istvánnal is, akinek az Etikett, illemtan könyvéből készültünk a versenyre. A döntőn előadást is tartott nekünk: összefoglalta a napjaink legfontosabb öltözködési szabályait. A vacsora után már csak az alvásra volt idő, hiszen csak másnap jött az igazi megmérettetés. Az öt órás végső versenyben számos feladatot kellett teljesítenünk. A feladatok végeztével pedig az ünnepélyes eredményhirdetés következett. Felkészülésünkben Simkóné Kis Ágnes segített az idén is. Tudtunk javítani a korábbi eredményünkön: a tavalyi 7. hely után, idén az országos illemtan verseny 47 csapata közül 5. helyen végeztünk. Örömmel fogadtuk, hiszen ezáltal tapasztaltabbak és illemtudóbbak lehettünk. Nem kizárt az sem, hogy jövőre ismét megmérettetjük magunkat.

Török Lilla 11. E