Tantestület
Tanév rendje
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 16. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2023. január 9. hétfő)
Gombavató rendezvény
Karácsonyi ünnepség
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Fogadódélután (15:00-16:30) Szülői értekezlet 16:30 -
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Olasz nyelv OKTV I. forduló
A „kéttanos” MBM Team nyerte „A mi Európánk” vetélkedőt
Élménybeszámoló
Április elején ismét győzelmet aratott a Neumann János Középiskola és Kollégium csapata egy Európai Uniós témájú versenyen.
A Tarsoly Ifjúságért Egyesület, a Szövetség a Közös Célokért Társulás, a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség, a Virtus Vivens Egyesület, valamint a Kodolányi János Főiskola, a Külügyminisztérium támogatásával 2013-ban is megrendezte „A mi Európánk” című vetélkedőt.
Csapatunk, az MBM Team (Antal Balázs, Magyari Máté, Szabó Mátyás) három internetes fordulót követően sikeresen bejutott a legjobb 17 csapat közé, így rész vehettünk a székesfehérvári döntőn. A döntőbe nem csak magyar, hanem a környező országok csapatai is bejutottak, így négy ország csapatai, köztük erdélyi, felvidéki diákok versengtek egymással. Szállásunk a Kodolányi János Főiskola kollégiumában volt, ahol a verseny előestéjén nagyon kedves fogadtatásban és finom vacsorában volt részünk. Április 6-án, a verseny napján reggel nagy izgalommal vonultunk át a Németh László Általános Iskolába, ahol megrendezésre került a döntő.
A döntőn való sikeres szereplést alapos felkészülés előzte meg. Amellett, hogy előzetesen kiadott feladatokat kellet megoldani az Európai Unióval kapcsolatban, számtalan témában kellett a tudásunkat elmélyíteni. Ahhoz, hogy a dobogó legfelső fokára állhasson a csapat nem volt elég tudni az Unió történelmét, intézményeit, az aktuális kérdéseket, hanem olyan témákban is jártasnak kellett lenni, mint az uniós országok földrajza, a klasszikus zene, művészettörténet. Mivel 2013 Székesfehérváron a Szent István emlékév, ezért minden fordulóban, így a döntőben is megemlékeztek róla a szervezők, egy ilyen témájú feladatot is kaptunk.
A feladatokat követően az eredményhirdetésen csapatunk nagy örömmel állt a dobogó legfelső fokára. A győztes csapat jutalma, hogy Herczog Edit Európai parlamenti képviselő meghívására ellátogathat Strasbourgba, az Európai Parlamentbe. Ezúton szeretnénk megköszönni Czeglédi Tímea tanárnőnek és a többi tanárunknak, hogy segítették csapatunkat a felkészülésben.

Antal Balázs 12. E