Apr
Költészet napja
Mar
Tavaszi szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap: március 31., szünet utáni első tanítási nap: április 7.)
Felvételi jegyzék (ideiglenes rangsor) közzététele
Március 15. - Nemzeti ünnep
Mar
Curie kémiaverseny területi forduló (14:00)
Informatika (Programozás) OKTV döntő
Mar
Zrínyi Ilona matematikaverseny (14:00)
„Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét
 „Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét (március 1-5)
A „kéttanos” MBM Team nyerte „A mi Európánk” vetélkedőt
Élménybeszámoló
Április elején ismét győzelmet aratott a Neumann János Középiskola és Kollégium csapata egy Európai Uniós témájú versenyen.
A Tarsoly Ifjúságért Egyesület, a Szövetség a Közös Célokért Társulás, a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség, a Virtus Vivens Egyesület, valamint a Kodolányi János Főiskola, a Külügyminisztérium támogatásával 2013-ban is megrendezte „A mi Európánk” című vetélkedőt.
Csapatunk, az MBM Team (Antal Balázs, Magyari Máté, Szabó Mátyás) három internetes fordulót követően sikeresen bejutott a legjobb 17 csapat közé, így rész vehettünk a székesfehérvári döntőn. A döntőbe nem csak magyar, hanem a környező országok csapatai is bejutottak, így négy ország csapatai, köztük erdélyi, felvidéki diákok versengtek egymással. Szállásunk a Kodolányi János Főiskola kollégiumában volt, ahol a verseny előestéjén nagyon kedves fogadtatásban és finom vacsorában volt részünk. Április 6-án, a verseny napján reggel nagy izgalommal vonultunk át a Németh László Általános Iskolába, ahol megrendezésre került a döntő.
A döntőn való sikeres szereplést alapos felkészülés előzte meg. Amellett, hogy előzetesen kiadott feladatokat kellet megoldani az Európai Unióval kapcsolatban, számtalan témában kellett a tudásunkat elmélyíteni. Ahhoz, hogy a dobogó legfelső fokára állhasson a csapat nem volt elég tudni az Unió történelmét, intézményeit, az aktuális kérdéseket, hanem olyan témákban is jártasnak kellett lenni, mint az uniós országok földrajza, a klasszikus zene, művészettörténet. Mivel 2013 Székesfehérváron a Szent István emlékév, ezért minden fordulóban, így a döntőben is megemlékeztek róla a szervezők, egy ilyen témájú feladatot is kaptunk.
A feladatokat követően az eredményhirdetésen csapatunk nagy örömmel állt a dobogó legfelső fokára. A győztes csapat jutalma, hogy Herczog Edit Európai parlamenti képviselő meghívására ellátogathat Strasbourgba, az Európai Parlamentbe. Ezúton szeretnénk megköszönni Czeglédi Tímea tanárnőnek és a többi tanárunknak, hogy segítették csapatunkat a felkészülésben.

Antal Balázs 12. E