Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
A „kéttanos” MBM Team nyerte „A mi Európánk” vetélkedőt
Élménybeszámoló
Április elején ismét győzelmet aratott a Neumann János Középiskola és Kollégium csapata egy Európai Uniós témájú versenyen.
A Tarsoly Ifjúságért Egyesület, a Szövetség a Közös Célokért Társulás, a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség, a Virtus Vivens Egyesület, valamint a Kodolányi János Főiskola, a Külügyminisztérium támogatásával 2013-ban is megrendezte „A mi Európánk” című vetélkedőt.
Csapatunk, az MBM Team (Antal Balázs, Magyari Máté, Szabó Mátyás) három internetes fordulót követően sikeresen bejutott a legjobb 17 csapat közé, így rész vehettünk a székesfehérvári döntőn. A döntőbe nem csak magyar, hanem a környező országok csapatai is bejutottak, így négy ország csapatai, köztük erdélyi, felvidéki diákok versengtek egymással. Szállásunk a Kodolányi János Főiskola kollégiumában volt, ahol a verseny előestéjén nagyon kedves fogadtatásban és finom vacsorában volt részünk. Április 6-án, a verseny napján reggel nagy izgalommal vonultunk át a Németh László Általános Iskolába, ahol megrendezésre került a döntő.
A döntőn való sikeres szereplést alapos felkészülés előzte meg. Amellett, hogy előzetesen kiadott feladatokat kellet megoldani az Európai Unióval kapcsolatban, számtalan témában kellett a tudásunkat elmélyíteni. Ahhoz, hogy a dobogó legfelső fokára állhasson a csapat nem volt elég tudni az Unió történelmét, intézményeit, az aktuális kérdéseket, hanem olyan témákban is jártasnak kellett lenni, mint az uniós országok földrajza, a klasszikus zene, művészettörténet. Mivel 2013 Székesfehérváron a Szent István emlékév, ezért minden fordulóban, így a döntőben is megemlékeztek róla a szervezők, egy ilyen témájú feladatot is kaptunk.
A feladatokat követően az eredményhirdetésen csapatunk nagy örömmel állt a dobogó legfelső fokára. A győztes csapat jutalma, hogy Herczog Edit Európai parlamenti képviselő meghívására ellátogathat Strasbourgba, az Európai Parlamentbe. Ezúton szeretnénk megköszönni Czeglédi Tímea tanárnőnek és a többi tanárunknak, hogy segítették csapatunkat a felkészülésben.

Antal Balázs 12. E