Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
A „kéttanos” MBM Team nyerte „A mi Európánk” vetélkedőt
Élménybeszámoló
Április elején ismét győzelmet aratott a Neumann János Középiskola és Kollégium csapata egy Európai Uniós témájú versenyen.
A Tarsoly Ifjúságért Egyesület, a Szövetség a Közös Célokért Társulás, a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség, a Virtus Vivens Egyesület, valamint a Kodolányi János Főiskola, a Külügyminisztérium támogatásával 2013-ban is megrendezte „A mi Európánk” című vetélkedőt.
Csapatunk, az MBM Team (Antal Balázs, Magyari Máté, Szabó Mátyás) három internetes fordulót követően sikeresen bejutott a legjobb 17 csapat közé, így rész vehettünk a székesfehérvári döntőn. A döntőbe nem csak magyar, hanem a környező országok csapatai is bejutottak, így négy ország csapatai, köztük erdélyi, felvidéki diákok versengtek egymással. Szállásunk a Kodolányi János Főiskola kollégiumában volt, ahol a verseny előestéjén nagyon kedves fogadtatásban és finom vacsorában volt részünk. Április 6-án, a verseny napján reggel nagy izgalommal vonultunk át a Németh László Általános Iskolába, ahol megrendezésre került a döntő.
A döntőn való sikeres szereplést alapos felkészülés előzte meg. Amellett, hogy előzetesen kiadott feladatokat kellet megoldani az Európai Unióval kapcsolatban, számtalan témában kellett a tudásunkat elmélyíteni. Ahhoz, hogy a dobogó legfelső fokára állhasson a csapat nem volt elég tudni az Unió történelmét, intézményeit, az aktuális kérdéseket, hanem olyan témákban is jártasnak kellett lenni, mint az uniós országok földrajza, a klasszikus zene, művészettörténet. Mivel 2013 Székesfehérváron a Szent István emlékév, ezért minden fordulóban, így a döntőben is megemlékeztek róla a szervezők, egy ilyen témájú feladatot is kaptunk.
A feladatokat követően az eredményhirdetésen csapatunk nagy örömmel állt a dobogó legfelső fokára. A győztes csapat jutalma, hogy Herczog Edit Európai parlamenti képviselő meghívására ellátogathat Strasbourgba, az Európai Parlamentbe. Ezúton szeretnénk megköszönni Czeglédi Tímea tanárnőnek és a többi tanárunknak, hogy segítették csapatunkat a felkészülésben.

Antal Balázs 12. E