Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Oct
Útravaló ösztöndíjprogram, út a tudományhoz alprogram (2012/2013. tanév)
„Táplálkozás kockázatnövelő hatásának vizsgálata egyes civilizációs betegségek kialakulásában” című pályázatunkat 750 000 Ft támogatási összeggel az országosan mindösszesen 40 nyertes pályázat közé választották. A pályázat kiírója az Emberi Erőforrások Minisztériuma, Emberi Erőforrás Támogatáskezelő (EMET). A pályázat az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett TSZ-UT-2012/2013-0013 kódszámú pályázati támogatásból valósult meg.
A kitűzött kutatási feladatunk célja a gyakori népbetegségek, civilizációs megbetegedések és az étkezési szokások összefüggésének vizsgálata.
A pályázat megvalósításában öt emelt kémia és biológia tagozatos diák vesz részt:
-    Gál Barbara
-    Kiss István Emil
-    Molnár Flóra Tamara
-    Suszter Boglárka
-    Tóth Zsanett Xénia.
A kutatásban részt vevő természettudományok iránt érdeklődő tanulók a kutatási feladatok elvégzésekor olyan munkába bekapcsolódhatnak be, mely során a tanórák ismeretanyagán túlmenő, azt kiegészítő információkkal gazdagodhatnak. A kutatásban való részvételük hozzájárul az idegennyelvi, szaknyelvi (hazai orvosi szakkifejezések), problémafelvetési, lényegkiemelési kompetenciáik illetve az összefüggések felismerésének képességének fejlődéséhez.
A pályázat lehetőséget nyújt a tehetséges tanulók kiemelt és egyéni gondozására, saját érdeklődésüknek megfelelő, személyre szabott feladatok elvégzésére tanórán kívüli foglalkozások alkalmával.
A kutatás során elsajátított ismeretek, képességek a felsőoktatásban való bekerülésük esélyét is nagyban növeli. Ha diákjainkat a kutatásban való részvétel hozzásegíti ahhoz is, hogy motivált, képzett, lelkes egyetemisták, később orvosok, gyógyszerészek lehessenek, az a társadalom számára is jelentős előnyökkel jár.
A pályázat forrásából az ösztöndíjon felül szakkönyveket, és a vizsgálatok elvégzéséhez szükséges vegyszereket kívánjuk beszerezni.
A kutatási feladat elvégzése során kapott eredményeket egy egészségnap keretén belül szeretnénk ismertetni az iskola valamennyi tanulójával, ahol az eredmények ismertetésén túlmenően vetélkedők és egyéb érdekes feladatok megoldása során az iskola további tanulói érdeklődésének felkeltése, egészséges életmódra való figyelem felhívása is célunk.

A pályázat koordinátora: Dr. Virág Diána