Tantestület
Tanév rendje
Dec
Téli szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap 2022. december 16. péntek, szünet utáni első tanítási nap 2023. január 9. hétfő)
Gombavató rendezvény
Karácsonyi ünnepség
Arany Dániel Matematikaverseny I. forduló
Fogadódélután (15:00-16:30) Szülői értekezlet 16:30 -
Arany János Tehetséggondozó Program - a pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. osztály
Dec
Jelentkezési lapok beküldésének határideje a központi írásbeli vizsgákra (általános iskolásoknak)
Olasz nyelv OKTV I. forduló
Kosárlabdában a harmadik országos döntő
Iskolánkban a kosárlabda sport az egyik legnépszerűbb labdajáték a tanulók körében, sajnos ez csak a fiúkra vonatkozik, a lányok még nem ébredtek fel csipkerózsika álmukból, de következő tanévben már ébresztőt fújok a lányoknak is!
 Azok, akik nagyon szeretnek kosárlabdázni, a játékkal versenyszerűen foglalkozni, heti 3-4 alkalommal a városi egyesületben edzenek. Azok a tanulók, akik csak heti 1-2 alkalommal szeretnének játékos formában sportolni, az amatőr csapat tagjai, erősségei.
Hét évet kellett várni, - 2005-ben 6. korcsoportban a „profik” között az előkelő 4. helyezést érte el iskolánk - hogy ismét országos döntőbe jusson a kosárlabda csapatunk.
2012-ben Debrecen adott otthont az amatőröknek - akik olyan játékosok, akik legalább két éve befejezték az aktív versenyzést és nem igazolt játékosok. A 16 csapatos döntőben – két győzelemmel és három vereséggel – a 13. helyen zártunk.
Ebben a tanévben az volt a célunk, hogy előrébb lépjünk. Sajnos nem tudott mindenki részt venni a miskolci döntőn és így nem kerültünk be a legjobb nyolc csapat közé, 6 pontos vereséget szenvedtünk a nyíregyházi csapattól.
11 éve rendezték meg - négy labdajátékban - az első amatőr diákolimpiai döntőket. 2013-ban a fiúk között a neumannosok, a 10. helyen végeztek a 16 csapatos országos döntőben. Ezzel a fiúknál az elmúlt 11 év legjobb Heves megyei helyezését szerezték meg, melyen a következő években szeretnénk még javítani, igaz ebben a tanévben a csapatban heten végeznek, nehéz lesz pótolni a játékukat.

A csapat tagjai: Varga György, Burom Bence, Tóth Péter, Somodi Gergő, Kovács-Micski Márton, Pócsik Bence, Vincze Milán, Birincsik Dániel, Burom Barna, Rácz Imre, Szoó Szilveszter, Molnár Alex, Nagy-Kovács Dávid.
                                    Balog Tibor