Feb
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály) A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály)
A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Végzős bál
Feb
Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól (Emléknap február 25.)
Zrínyi Ilona Matematikaverseny
Feb
A középfokú iskolákba történő jelentkezés határideje
2020. május-júniusi érettségi vizsgaidőszak jelentkezési határideje
Feb
Arany Dániel Matematikaverseny, Kezdők, Haladók, I. és II. kategória, II. forduló
Síszünet
Síszünet. február 12-14.
Biológia OKTV II. forduló
A Neumann „népművész lányai”
Az „Év kollégiuma” címért zajló versenysorozat vége felé járva az elmúlt egy hónapban nagyon besűrűsödtek az események. Alig vagyunk túl a sikeres Vajdaság vetélkedőn, máris következett az újabb szellemi megmérettetés, amely 2013. április 9-én került megrendezésre a Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium dísztermében. Ez a patináns intézmény már évek óta azt a szép hagyományt követi, hogy hazánk és a Kárpát-medence népművészetéről híres tájainak és népeinek kulturális jellemzőiről szervez vetélkedőket.
„A hagyományt nem ápolni kell, hisz nem beteg az, nem is őrizni, mert nem rab az. A hagyományt élni kell. – Hangzanak a Kossuth-díjas énekes, népzenekutató és dalszerző Sebő Ferenc csodálatos gondolatai, amelyek az egész rendezvény méltó mottójává váltak. A kilenc résztvevő kollégium bizonyította ugyanis, hogy a felkészülés során mélyen belemerült a kiadott témába, és legnagyobb részét sikeresen sajátította el azt. Ezért a feladatok során mindenki, aki a helyszínen volt, megélhette annak a csodálatos hagyománynak alapelemeit, amelyet a Sárköz 5 kicsiny falujának (Alsónyék, Báta, Decs, Őcsény, Sárpilis) lakossága megteremtett.
Kollégiumunk képviseletében ezúton egy teljesen újként alakult csapat szerepelt, amelynek tagjai, Baranyai Daniella, Kulcsár Dorottya és Lázár Roxána mindannyian a 10. T osztályból kerültek ki. Nem kis feladat várt rájuk, mert mélyrehatóan kellett ismerniük a térség történelmét, földrajzát, lakóinak népviseletét, szokásait és hiedelemvilágát. A felkészülést ráadásul az idő rövidsége és betegség is nehezítette, de a lányok szorgalma reménykedésre adott okot. Végül minden jól alakult, mert a csapat az összes részfeladatban a legjobban teljesítve, nagy fölénnyel utasította maga mögé nemes vetélytársait. Ezen csodás fegyvertényükkel a legmagasabb szinten élték meg a sárközi hagyományokat, és minden jelenlévőt ehhez nagymértékben hozzásegítettek, legyen az diák, tanár vagy esetleg néprajzkutató. Nem is beszélve a kortársaik és a felnőttek számára tanúsított személyes példamutatásukról. Köszönjük szépen lányok, szinte csodát vittetek véghez, reméljük, jövőre folytatjátok.

A csapat tagjai balról jobbra haladva: Lázár Roxána, Baranyai Daniella, Kulcsár Dorottya

A csapat lázas munka közben