Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
A Neumann „népművész lányai”
Az „Év kollégiuma” címért zajló versenysorozat vége felé járva az elmúlt egy hónapban nagyon besűrűsödtek az események. Alig vagyunk túl a sikeres Vajdaság vetélkedőn, máris következett az újabb szellemi megmérettetés, amely 2013. április 9-én került megrendezésre a Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium dísztermében. Ez a patináns intézmény már évek óta azt a szép hagyományt követi, hogy hazánk és a Kárpát-medence népművészetéről híres tájainak és népeinek kulturális jellemzőiről szervez vetélkedőket.
„A hagyományt nem ápolni kell, hisz nem beteg az, nem is őrizni, mert nem rab az. A hagyományt élni kell. – Hangzanak a Kossuth-díjas énekes, népzenekutató és dalszerző Sebő Ferenc csodálatos gondolatai, amelyek az egész rendezvény méltó mottójává váltak. A kilenc résztvevő kollégium bizonyította ugyanis, hogy a felkészülés során mélyen belemerült a kiadott témába, és legnagyobb részét sikeresen sajátította el azt. Ezért a feladatok során mindenki, aki a helyszínen volt, megélhette annak a csodálatos hagyománynak alapelemeit, amelyet a Sárköz 5 kicsiny falujának (Alsónyék, Báta, Decs, Őcsény, Sárpilis) lakossága megteremtett.
Kollégiumunk képviseletében ezúton egy teljesen újként alakult csapat szerepelt, amelynek tagjai, Baranyai Daniella, Kulcsár Dorottya és Lázár Roxána mindannyian a 10. T osztályból kerültek ki. Nem kis feladat várt rájuk, mert mélyrehatóan kellett ismerniük a térség történelmét, földrajzát, lakóinak népviseletét, szokásait és hiedelemvilágát. A felkészülést ráadásul az idő rövidsége és betegség is nehezítette, de a lányok szorgalma reménykedésre adott okot. Végül minden jól alakult, mert a csapat az összes részfeladatban a legjobban teljesítve, nagy fölénnyel utasította maga mögé nemes vetélytársait. Ezen csodás fegyvertényükkel a legmagasabb szinten élték meg a sárközi hagyományokat, és minden jelenlévőt ehhez nagymértékben hozzásegítettek, legyen az diák, tanár vagy esetleg néprajzkutató. Nem is beszélve a kortársaik és a felnőttek számára tanúsított személyes példamutatásukról. Köszönjük szépen lányok, szinte csodát vittetek véghez, reméljük, jövőre folytatjátok.

A csapat tagjai balról jobbra haladva: Lázár Roxána, Baranyai Daniella, Kulcsár Dorottya

A csapat lázas munka közben