Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
„Határon túli magyarság” vetélkedő a Vajdaságról
„A VAJDASÁG NEUMANNOS GYÖNGYSZEMEI”
Az „Év kollégiuma” címért folytatott versengés utolsó állomásai egyikének tekinthető az Egri Csillagok Középiskolai Kollégium által minden évben megrendezett „Határon túli magyarság” rendezvénysorozat. Ennek keretein belül minden évben a Történelmi Magyarország egy olyan régiójának történelme, földrajza, politikai és kulturális jellemzői kerülnek terítékre, ahol még ma is viszonylag nagy létszámban élnek magyar testvéreink azóta is, hogy a trianoni trauma óta már nem kisebb hazánk részét képezik.
Az idén a téma a napjainkban Szerbiához tartozó Vajdaság volt, amelynek három alkotó régiója, a Bácska, Bánság és a Szerémség a történelem során mindig meghatározó szerepet játszott nem csak Magyarország, de Közép-Európa és a Balkán esetében is. Ennek ellenére a térség jellemzői napjainkban alig-alig vannak a köztudatban, mert a hétköznapi emberek szinte semmit nem tudnak róla. A középiskolai tanulmányok során is jobb esetben talán egy-két említés történik róla, ezért nagyszerű dolog, hogy a diákok számára van lehetőség, hogy gyarapíthassák ismereteiket ebben a témában. Így gondolták ezt városunk többi kollégiumában is, mert a tizennégy intézményből 12 képviseltette magát 2013. március 20-án.
Kollégiumunkat ezúttal egy fiatalokból álló, de mégis rutinosnak mondható társaság képviselte. A Hajdara Richárd (10. F), Kapus István (10. E) és Talon Dániel (10. F) alkotta csapat ugyanis az előző tanévben a két városismereti vetélkedő megnyerésével már igazolta rátermettségét. Így történt ez most is, mert a nyolc mindenre kiterjedő feladat megoldásának eredményeként a megszerezhető 109 pontból 105-öt sikerült nekik begyűjteni, ezzel pedig nem csak a vetélkedőt nyerték meg, de a szervezők és az ellenfelek nagy-nagy elismerését is kiváltották.
Nyugodtan mondhatjuk tehát, hogy a verseny délutánján a Vajdaság lilába öltözött, mint ahogyan korábban már Kárpátalja, Erdély, Székelyföld és a Felvidék területe is. Ezek pedig mind azt bizonyítják, hogy évről-évre a legodaadóbban és a legmagasabb szinten emlékezünk meg és tisztelgünk a mai Magyarország határain kívülre került egykori területeinkről és ott sokszor mostoha körülmények között élő és sokat szenvedett honfitársunkról. Reméljük, hogy ezzel valamilyen szinten sikerül példát állítanunk napjaink fiatal és felnőtt lakosságának egyaránt!
Szép volt, fiúk, még sokszor szeretnénk rólatok hallani hasonló tettek kapcsán!

A Vajdaság „lilába öltöztetői” balról jobbra haladva: Talon Dániel, Hajdara Richárd, Kapus István, Murányi Dénes felkészítő tanár