Feb
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály) A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály)
A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Végzős bál
Feb
Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól (Emléknap február 25.)
Zrínyi Ilona Matematikaverseny
Feb
A középfokú iskolákba történő jelentkezés határideje
2020. május-júniusi érettségi vizsgaidőszak jelentkezési határideje
Feb
Arany Dániel Matematikaverseny, Kezdők, Haladók, I. és II. kategória, II. forduló
Síszünet
Síszünet. február 12-14.
Biológia OKTV II. forduló
Filmes vetélkedő középiskolásoknak
Filmismereti versenyt rendezett a Mozgóképkultúra Tanszék és a Heves Megyei Pedagógiai, Szakmai és Közművelődési Szolgáltató Intézmény a Líceumban. A rendezvényt Kakuk Jenő (1949–1993) emlékére tartották, aki a főiskola filmes képzésének egyik elindító tagja volt. A Közművelődés Tanszék egykori tanárának emlékét őrzi egy kb. 135 kötetből álló, a filmművészet témakörével foglalkozó gyűjtemény, amelyet a főiskola Médiatárában helyeztek el, és amelyet Herpainé Lakó Judit látott el exlibrissel.
A március 18-án tartott vetélkedő is természetesen a filmművészet világába repített el bennünket. Három magyar filmből (Álmodozások kora, Megáll az idő, Moszkva tér) kellett felkészülniük az összesen kilenc, négyfős, egri középiskolásokból álló csapatoknak. Az Álmodozások kora egy 1964-ben készült fekete-fehér, a Megáll az idő egy 1981-ben és a Moszkva tér egy 2001-ben készült színes magyar játékfilm. A XX. század második felének magyar történelmét mutatják be.
Szíjártó Imre a Mozgóképkultúra Tanszék vezetője és egyben a verseny egyik zsűri tagja elmondta, hogy azért esett a választás erre a három filmre, mert remekül összefoglalják az akkori világképet, alkalmat adnak a magyarság- és önismereti közös gondolkodásra. „Ha diákok kilépnek majd a teremből, kicsit másképp nézzenek a nagyszüleikre és a szüleikre.”
A tanulók öt feladatban mérhették össze tudásukat és leleményességüket. A feladatok közt szerepelt egy-egy szereplő jellemzése az általuk választott filmből, film idézetek felismerése és a legnagyobb sikert egy választott jelenet előadása aratta. A versenyzőknek színészi képességüket, kreativitásukat kellett megmutatniuk az ötödik, egyben utolsó feladat teljesítéséhez, ahol egy filmrészletet kellett előadniuk. Az egyperces performanszok színesek, ötletesek voltak, emellett megkönnyítették a zsűri döntését.
A vetélkedő győztes csapata könyveket, DVD lemezeket, valamint külső winchestert nyert.
Iskolánk humán gimnáziumi osztályainak két csapata is részt vett a vetélkedőn. A Kürthy Dalma, Porogi Éva, Gyula Márk, Ördög Ákos alkotta csapat (12. H) első helyezést ért el, a Bocsi Natália, Pádár Blanka, Balázs Zoltán, Lőcsei Dávid alkotta csapat (11. H) pedig harmadik lett.
Szeretettel gratulálunk a tanulóknak és felkészítő tanáruknak, Dr. Törőcsik Miklós tanár úrnak!

A győztes csapat:
Gyula Márk, Kürthy Dalma, Porogi Éva, Ördög Ákos