Feb
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály) A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Személyes találkozás, beszélgetés az általános iskolásokkal (6. és 8. osztály)
A beosztást a honlapon tesszük közzé február 24-én.
Végzős bál
Feb
Megemlékezés a kommunista diktatúrák áldozatairól (Emléknap február 25.)
Zrínyi Ilona Matematikaverseny
Feb
A középfokú iskolákba történő jelentkezés határideje
2020. május-júniusi érettségi vizsgaidőszak jelentkezési határideje
Feb
Arany Dániel Matematikaverseny, Kezdők, Haladók, I. és II. kategória, II. forduló
Síszünet
Síszünet. február 12-14.
Biológia OKTV II. forduló
Varázstorony vetélkedő
Az egri Eszterházy Károly Főiskola idén is megrendezte a Varázstorony vetélkedőt. A vetélkedő főszervezője Dr. Vida József professzor volt. A természettudományos tantárgyak kedveltségének növelésére létrehozott versenyt immáron negyedik alkalommal rendezték meg. A háromfordulós vetélkedő március 6-án a döntővel zárult. Az első fordulóban több mint 1100 tanuló vett részt. A programban szerepelt a Csillagászati Múzeum tárlatnézése, a Varázsterembeli interaktív kísérletezés, műsor a Planetáriumban, Eger madártávlatból való megtekintése a teraszról és a Camara Obscurán keresztül, valamint távcsöves bemutató. A második fordulóból, amely tesztfeladatokat tartalmazott, a legeredményesebb 40 tanuló jutott a döntőbe. A döntőre egy-egy Naprendszerről szóló poszterrel készültek, amit kitűztek közszemlére a Líceum aulában felállított paravánokra. A döntőben pedig a tudáspróbát a Varázstoronybeli ismeretanyagból állították össze, a tesztek kitöltésénél a feladatlapok kérdései és a kivetített képek közötti asszociáció segítette a tanulókat a jó megoldásokhoz.

A tesztek megoldása után könnyedebb programok következtek: Szemerey László bűvész „Bűvészmutatványok kis fizikusoknak” című előadásában a szó szoros értelmében is elkápráztatta a résztvevőket, majd Zoller Gábor mínusz 196 fokos folyékony nitrogénnel végzett látványos kísérleteket.
Díjként a legjobbak csillagászati és földi megfigyelő távcsöveket, fizikai kísérleti eszközöket, értékes természettudományos könyveket, csillagászati atlaszokat vihettek haza. Minden résztvevő csillagtérképet, a Meteor csillagászati évkönyveit, kiadványait, házilag összeállítható napórát, ügyességi játékokat kapott.
Az eredményhirdetés során díjakat adtak át és szóltak az őket küldő szervezetek tevékenységéről: Mizser Attila, a Magyar Csillagászati Egyesület főtitkára, Dr. Kádár György professzor, az Eötvös Loránd Fizikai Társulat főtitkárhelyettese és Dr. Sipos István, a Magyar Innovációs Szövetség regionális igazgatója.
Iskolánkból négy tanuló jutott a döntőbe, Soós Adrienn 7. K osztályos tanuló negyedik helyezést, Németh Fanni 8. K osztályos tanuló hatodik helyezést ért el. Juhász Anna (7. K) nyolcadik lett, Nagy Edina (8. K) pedig tizenharmadik.

Felkészítő tanáraik: Dr. Löveiné Hadnagy Katalin és Horváth Zita.

Szeretettel gratulálunk!