Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
Varázstorony vetélkedő
Az egri Eszterházy Károly Főiskola idén is megrendezte a Varázstorony vetélkedőt. A vetélkedő főszervezője Dr. Vida József professzor volt. A természettudományos tantárgyak kedveltségének növelésére létrehozott versenyt immáron negyedik alkalommal rendezték meg. A háromfordulós vetélkedő március 6-án a döntővel zárult. Az első fordulóban több mint 1100 tanuló vett részt. A programban szerepelt a Csillagászati Múzeum tárlatnézése, a Varázsterembeli interaktív kísérletezés, műsor a Planetáriumban, Eger madártávlatból való megtekintése a teraszról és a Camara Obscurán keresztül, valamint távcsöves bemutató. A második fordulóból, amely tesztfeladatokat tartalmazott, a legeredményesebb 40 tanuló jutott a döntőbe. A döntőre egy-egy Naprendszerről szóló poszterrel készültek, amit kitűztek közszemlére a Líceum aulában felállított paravánokra. A döntőben pedig a tudáspróbát a Varázstoronybeli ismeretanyagból állították össze, a tesztek kitöltésénél a feladatlapok kérdései és a kivetített képek közötti asszociáció segítette a tanulókat a jó megoldásokhoz.

A tesztek megoldása után könnyedebb programok következtek: Szemerey László bűvész „Bűvészmutatványok kis fizikusoknak” című előadásában a szó szoros értelmében is elkápráztatta a résztvevőket, majd Zoller Gábor mínusz 196 fokos folyékony nitrogénnel végzett látványos kísérleteket.
Díjként a legjobbak csillagászati és földi megfigyelő távcsöveket, fizikai kísérleti eszközöket, értékes természettudományos könyveket, csillagászati atlaszokat vihettek haza. Minden résztvevő csillagtérképet, a Meteor csillagászati évkönyveit, kiadványait, házilag összeállítható napórát, ügyességi játékokat kapott.
Az eredményhirdetés során díjakat adtak át és szóltak az őket küldő szervezetek tevékenységéről: Mizser Attila, a Magyar Csillagászati Egyesület főtitkára, Dr. Kádár György professzor, az Eötvös Loránd Fizikai Társulat főtitkárhelyettese és Dr. Sipos István, a Magyar Innovációs Szövetség regionális igazgatója.
Iskolánkból négy tanuló jutott a döntőbe, Soós Adrienn 7. K osztályos tanuló negyedik helyezést, Németh Fanni 8. K osztályos tanuló hatodik helyezést ért el. Juhász Anna (7. K) nyolcadik lett, Nagy Edina (8. K) pedig tizenharmadik.

Felkészítő tanáraik: Dr. Löveiné Hadnagy Katalin és Horváth Zita.

Szeretettel gratulálunk!