Apr
Költészet napja
Mar
Tavaszi szünet (szünet előtti utolsó tanítási nap: március 31., szünet utáni első tanítási nap: április 7.)
Felvételi jegyzék (ideiglenes rangsor) közzététele
Március 15. - Nemzeti ünnep
Mar
Curie kémiaverseny területi forduló (14:00)
Informatika (Programozás) OKTV döntő
Mar
Zrínyi Ilona matematikaverseny (14:00)
„Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét
 „Pénz7” pénzügyi és vállalkozói témahét (március 1-5)
Szakmailag felsőfokon a ”kéttanosok”
Országos viszonylatban is kiemelkedően magas számú Neumannos diák jelentkezett a Budapesti Gazdasági Főiskola egri vizsgahelyén az Eszterházy Károly Főiskola Gazdaságtudományi Intézetének Szakmai Idegen Nyelvi Csoportja által megszervezett és lebonyolított felsőfokú szakmai nyelvvizsgára.
A kitartó és alapos tanulás – és a szaktanárok, Czeglédi Tímea és Kripkó Zoltánné felkészítő munkája – eredményeképpen a végzős kéttanítási nyelvű osztály (13. E) tanulói közül 23-ból 22 tanuló szerzett felsőfokú, 1 tanuló pedig középfokú komplex gazdasági szakmai nyelvvizsgát.
A kéttanítási nyelvű osztályokban a diákoknak már 10. osztálytól lehetőségük van a gazdasági szakmai tantárgyak angol nyelven történő tanulására. Az első két év során a gazdasági környezetünk tantárgyat, a második két év során pedig kereskedelmi és marketing alapismereteket tanulnak a diákok angol nyelven. A magas óraszám és az alapos nyelvi felkészültség teszi lehetővé számukra azt, hogy iskolai keretek közt készüljenek fel a szakmai nyelvvizsgára és könnyedén, eredményesen vegyék annak kihívásait.
Mindez miért olyan hasznos számukra? Amellett hogy a továbbtanuláskor egy felsőfokú nyelvvizsga kincset ér, ma már nem létezik olyan gazdasági felsőoktatási intézmény, amely ne követelne meg a diploma feltételeként legalább egy szakmai nyelvvizsgát. A diákok döntő többsége ezt az egyetemi, főiskolai tanulmányaik során szerzik meg, ezek a Neumannos diákok pedig már a középiskolában megszerezték a szükséges nyelvvizsgát, s mindezt felsőfokon. Ez a fajta dokumentált nyelvtudás arra is lehetőséget ad a diákoknak, hogy a gazdasági felsőoktatásban akár angol nyelvű képzést válasszanak, vagy külföldön folytassák tanulmányaikat.

Szeretettel gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáraiknak!

Felsőfokú szakmai BGF nyelvvizsgák:
Balázs Benjámin
Pécsi Boglárka
Szabó Dávid
Szilágyi Balázs

Középfokú szakmai BGF nyelvvizsga:
Czajner Laura