Országos kompetenciamérés
Idegen nyelvi mérés 8K
Fizika, vizuális kultúra írásbeli érettségi vizsgák
Kémia, földrajz írásbeli érettségi vizsgák
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Informatika középszintű gyakorlati érettségi vizsga
Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás
Szakmai vizsgatárgyak írásbeli érettségi vizsga
Biológia írásbeli érettségi vizsga
Európa Nap
Német nyelv érettségi vizsga Rendes tanítási nap
Német nyelv érettségi vizsga
Rendes tanítási nap
Fogadódélután (15:00 - 17:00) Szülői választmányi ülés (17:00)
Szülői választmányi ülés (17:00)
Ki tud többet Egerről vetélkedőt nyertek az aranyos lányok
„… nem születhetik mindenki Egerben, de mindenki lehet egrivé …” – Hangzik Eger íróóriásának, Gárdonyi Gézának az egyik leghíresebb idézete a városunkról. A közelmúltban ezen az úton, vagyis az egrivé válás útján indult meg iskolánk 3 kilencedik évfolyamos diákja, akik vállalták a részvételt és az ezzel együtt járó kemény felkészülést a „Ki tud Többet Egerről?” elnevezésű kollégiumok közötti vetélkedőre, amely az Érseki Szent József Kollégiumban került megrendezésre 2013. február 5-én.
A nagyon sok és rendkívül tömény anyag mindvégig embert próbálónak bizonyult az ifjú hölgyek számára, akik azonban rendkívüli szorgalommal és kitartással végezték a munkát. A kemény, de változatos felkészülésnek nem is maradt el az eredménye. A színvonalas versenyen 13 csapat mérte össze tudását, amely végig nagyon szorosan alakult, az utolsó pillanatokig nem lehetett sejteni, hogy mi lesz a vége. Legvégül aztán világossá vált, hogy az Azurák Enikő (9/T), Kovács Bernadett (9/T) és Lovász Hajnalka (9/T) alkotta csapat végig vezetett, de az ellenfelek állandóan ott voltak a nyomukban. A végelszámolásnál 3 ponttal sikerült legyőzni a második helyezett Gárdonyit, de az összes többi csapatot is dicséret illeti a felkészültsége és helytállása végett.
„Itt nem hirdetni, itt csak tanulni lehet a hazafiságot” – mondotta Kossuth Lajos 1849. március 31-én Egerben a toborzó körútja során. Nos, ez volt az érzése az embernek a vetélkedő során végig, mert a résztvevő diákok bebizonyították tudásukkal, hogy ezen a délutánon mind igaz magyar emberként, mind leendő lokálpatriótaként, hogy mennyi érték lakozik bennük. Ezt tovább folytatatva Eger és hazánk esetében egyaránt a jövő nagyjai lehetnek. Gratulálunk minden résztvevőnek, de különösen a mi leánykáinknak, akik nem csak a Neumann, hanem már a város büszkeségei is!

A hős „egri” leánykák balról jobbra haladva: Azurák Enikő, Lovász Hajnalka, Kovács Bernadett (9. T)