Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Oct
Ki tud többet Egerről vetélkedőt nyertek az aranyos lányok
„… nem születhetik mindenki Egerben, de mindenki lehet egrivé …” – Hangzik Eger íróóriásának, Gárdonyi Gézának az egyik leghíresebb idézete a városunkról. A közelmúltban ezen az úton, vagyis az egrivé válás útján indult meg iskolánk 3 kilencedik évfolyamos diákja, akik vállalták a részvételt és az ezzel együtt járó kemény felkészülést a „Ki tud Többet Egerről?” elnevezésű kollégiumok közötti vetélkedőre, amely az Érseki Szent József Kollégiumban került megrendezésre 2013. február 5-én.
A nagyon sok és rendkívül tömény anyag mindvégig embert próbálónak bizonyult az ifjú hölgyek számára, akik azonban rendkívüli szorgalommal és kitartással végezték a munkát. A kemény, de változatos felkészülésnek nem is maradt el az eredménye. A színvonalas versenyen 13 csapat mérte össze tudását, amely végig nagyon szorosan alakult, az utolsó pillanatokig nem lehetett sejteni, hogy mi lesz a vége. Legvégül aztán világossá vált, hogy az Azurák Enikő (9/T), Kovács Bernadett (9/T) és Lovász Hajnalka (9/T) alkotta csapat végig vezetett, de az ellenfelek állandóan ott voltak a nyomukban. A végelszámolásnál 3 ponttal sikerült legyőzni a második helyezett Gárdonyit, de az összes többi csapatot is dicséret illeti a felkészültsége és helytállása végett.
„Itt nem hirdetni, itt csak tanulni lehet a hazafiságot” – mondotta Kossuth Lajos 1849. március 31-én Egerben a toborzó körútja során. Nos, ez volt az érzése az embernek a vetélkedő során végig, mert a résztvevő diákok bebizonyították tudásukkal, hogy ezen a délutánon mind igaz magyar emberként, mind leendő lokálpatriótaként, hogy mennyi érték lakozik bennük. Ezt tovább folytatatva Eger és hazánk esetében egyaránt a jövő nagyjai lehetnek. Gratulálunk minden résztvevőnek, de különösen a mi leánykáinknak, akik nem csak a Neumann, hanem már a város büszkeségei is!

A hős „egri” leánykák balról jobbra haladva: Azurák Enikő, Lovász Hajnalka, Kovács Bernadett (9. T)