Neumann PortálIskolaKollégiumokNIVÁK;
AJTP felvételi információk
Tantestület
Tanév rendje
Olasz nyelv érettségi (8:00)

Francia nyelv érettségi (8:00)

Fizika érettségi (8:00)

Vizuális kultúra érettségi (14:00)

Emelt szintű digitális kultúra érettségi (8:00)

Pünkösd hétfő, tanítási szünet

Gazdasági ismeretek (emelt szint) érettségi (14:00)

Földrajz érettségi (14:00)

Online fogadódélután (16:00–18:00)

Biológia érettségi (8:00)

Középszintű digitális kultúra érettségi (8:00)

Német nyelv érettségi (9:00)
Alsóbb évfolyamokon rendes órarend szerinti tanítás
Angol nyelv érettségi (9:00)

Történelem érettségi (9:00)

Matematika érettségi (9:00)

Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás és 9. évfolyamon országos digitális mérések
május 7–9.
Magyar nyelv és irodalom érettségi (9:00)
Alsóbb évfolyamokon tanítási szünet
Ki tud többet Egerről vetélkedőt nyertek az aranyos lányok
„… nem születhetik mindenki Egerben, de mindenki lehet egrivé …” – Hangzik Eger íróóriásának, Gárdonyi Gézának az egyik leghíresebb idézete a városunkról. A közelmúltban ezen az úton, vagyis az egrivé válás útján indult meg iskolánk 3 kilencedik évfolyamos diákja, akik vállalták a részvételt és az ezzel együtt járó kemény felkészülést a „Ki tud Többet Egerről?” elnevezésű kollégiumok közötti vetélkedőre, amely az Érseki Szent József Kollégiumban került megrendezésre 2013. február 5-én.
A nagyon sok és rendkívül tömény anyag mindvégig embert próbálónak bizonyult az ifjú hölgyek számára, akik azonban rendkívüli szorgalommal és kitartással végezték a munkát. A kemény, de változatos felkészülésnek nem is maradt el az eredménye. A színvonalas versenyen 13 csapat mérte össze tudását, amely végig nagyon szorosan alakult, az utolsó pillanatokig nem lehetett sejteni, hogy mi lesz a vége. Legvégül aztán világossá vált, hogy az Azurák Enikő (9/T), Kovács Bernadett (9/T) és Lovász Hajnalka (9/T) alkotta csapat végig vezetett, de az ellenfelek állandóan ott voltak a nyomukban. A végelszámolásnál 3 ponttal sikerült legyőzni a második helyezett Gárdonyit, de az összes többi csapatot is dicséret illeti a felkészültsége és helytállása végett.
„Itt nem hirdetni, itt csak tanulni lehet a hazafiságot” – mondotta Kossuth Lajos 1849. március 31-én Egerben a toborzó körútja során. Nos, ez volt az érzése az embernek a vetélkedő során végig, mert a résztvevő diákok bebizonyították tudásukkal, hogy ezen a délutánon mind igaz magyar emberként, mind leendő lokálpatriótaként, hogy mennyi érték lakozik bennük. Ezt tovább folytatatva Eger és hazánk esetében egyaránt a jövő nagyjai lehetnek. Gratulálunk minden résztvevőnek, de különösen a mi leánykáinknak, akik nem csak a Neumann, hanem már a város büszkeségei is!

A hős „egri” leánykák balról jobbra haladva: Azurák Enikő, Lovász Hajnalka, Kovács Bernadett (9. T)