Tantestület
Központi írásbeli vizsgák a 7. és 9. évfolyamra, AJTP-be, 10:00
A 2022/2023. tanév első félévének utolsó tanítási napja
Jan
AJTP felvételi (pszichológia teszt, beszélgetés)
Bolyai Matematika Csapatverseny 9-12. évfolyam regionális forduló, 13:30-14:30
Informatika OKTV (Programozási ismeretek kategória) II. forduló
Jan
Bolyai Természettudományi Csapatverseny 7-8. évfolyam regionális forduló, 14:30-15:30
Jan
Hatodikosok és hetedikesek idegen nyelvi versenye - angol, német szóbeli forduló
Jan
Tájékoztató előadás az általános iskolások és szüleik részére
Őszi sport eredmények
Elkezdődtek a tanévben a városi és megyei bajnokságok, már számos sportversenyen indultak el és szerepeltek szépen diákjaink. Az atlétikai csapatbajnokságon, az érsekkerti futóversenyen, a barokk futóparádén is szép eredmények születtek.
1.    A kilencedik évfolyamos tanulók atlétikai versenyét a városi stadionban rendezték meg, ahol Kondász Dominika (9. F) osztályos tanuló két számban is első lett. 100 m-es síkfutás és távolugrás versenyszámokban verte a mezőnyt. Szabó Máté (9. D) súlylökésben nagy különbséggel győzött.

2.    Az atlétikai csapatbajnokság megyei döntőjét az EKF sportcentrum pályáján rendezték meg. A Neumannosok több számban is neveztek és értek el szép eredményeket:
-    A 4x1500 m-es fiú váltó – Kiss István (11. I), Beluzsár Ádám (11. I), Dudás Bálint (13. E), Papp Alex (11. T) - a 2. helyen ért célba.
-    Súlylökésben bronzérmes lett a Bóta Zsombor (10. D), Kriston Dávid (11. D), Pintér Szabolcs (11. B), Tóth László (11. B), Suba Máté (11. I) alkotta csapat.
-    Távolugrásban az 5. helyezést érték el a Barabás Patrik (12. B), Dudás Bálint (13. E), Kertész Viktor (12. I) és Liktor Áron (12. I) alkotta neumannos fiú csapat.
-    Bartók Bianka (11. J), Kosztrub Dominika (9. F), Sohajda Eszter (10. B), Bodnár Laura alkotta lány távolugró csapat a 4. helyen végzett.
-    Svéd váltóban - 100m, 200m, 300m, 400m-es síkfutás - tíz csapat indult. A lányoknál – a Bartók Bianka (11. J), Ortó Eszter (10. F), Sohajda Eszter (10. B) és Kosztrub Dominika (9. F), illetve a fiúknál – Soós Dávid (10. D), Bóta Zsombor (10. D) Molnár Alex (10. F) és Beluzsár Ádám (11. I) csapatok nem jutottak a döntőbe.

3.    A duatlon megyei döntőben - amit Hatvanban rendeztek - Dudás Bálint a 4. helyen végzett.

4.    Sperlágh József emlékfutás - Érsekkert: 4. Kiss István (11. I), 5. Kriston Dávid (11. D), 6. Papp Alex (11. T).

5.    Kegyeleti váltófutás – Érsekkert: a városi futóversenyen 9 középiskolai csapat közül a neumannosok voltak a legjobbak és nagyszerű futással szerezték meg a kupát.
 A 10 fős fiú csapat tagjai: Kocsis Ricardó (11. T), Béres Imre, Nagy Gábor és Rusznyák Gergő (11. A), Papp Alex (11. T), Kriston Dávid (11. D), Szabó Péter, Nagy Sándor, Grónás Márk (11. B), Bóta Zsombor (10. D).

6.    A 9. évfolyamosok foci tornáján a csapatunk a 2. helyezést szerezte meg.
Résztvevők: Rácz Gergő (9. K), Szabó Szabolcs (9. F), Szeles Bendegúz (9. F), Paulik Tamás (9. D), Varga Milán (9. F), Béres Bence (9. F), Bajzát Kristóf (9. K), Jakab Dániel (9. K), Kis Barnabás (9. F), Ipacs Dominik (9. F)

7.    Barokk Futóparádé: Iskolán negyedik alkalommal végzett az előkelő 1. helyen, több mint 400 tanulót felvonultatva a városi rendezvényen. A 830 résztvevős Hírlap-futás 1,5 kilométeres távját a fiúk között Kiss István 11. I osztályos tanuló nyerte, a lányok között pedig Kosztrub Dominika 9. F osztályos tanuló lett az első.

8.    A csapat sportágakban - kosárlabda, kézilabda, röplabda, floorball, futsal - elkezdődtek a városi és megyei bajnokságok.