Oct
Őszi szünet (utolsó tanítási nap: október 25. péntek; első tanítási nap: november 4. hétfő)
Munkaszüneti nap, nemzeti ünnep
Október 23. ünnepi megemlékezés
Szintemelő informatika érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv, A mi Európánk (I. forduló)
Neumann tantárgyi verseny - angol nyelv,  A mi Európánk (I. forduló)
Szintemelő angol nyelv érettségi
Oct
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló) Természettudomány - „csodálatos világunk”
Neumann tantárgyi verseny - fizika, német nyelv (I. forduló)
Természettudomány - „csodálatos világunk”
Oct
Neumann tantárgyi verseny - informatika (I. forduló); magyar (I. forduló)
Oct
Neumann tantárgyi verseny - matematika (I. forduló)
Ifjú kutatók délutánja az EKF-en
A BASF és az Eszterházy Károly Főiskola jóvoltából részt vehettünk egy izgalmas délutánon a kémia iránt érdeklődő neumannos diákokkal. Érdekes, izgalmas kísérletek önálló elvégzésével nyerhettünk bepillantást a kémia világába, a kutatók munkájába.
A „Team kutatás” lényege volt, hogy 2-3 fős csoportokban, aktív részvétellel végezhettünk el négy kísérletet, mely során nemcsak új módszereket, látványos, a mindennapok kémiájához kötődő feladatokat oldhattunk meg, hanem a diákok közötti együttműködés, az egymást segítés is nagy hangsúlyt kapott. Az érdeklődő diákok köre széles volt: a kilencedikes évfolyamtól kezdve egészen az emeltbiológiát választó tizenegyedikesekig több osztályból vettek részt.
A sokrétű kísérletek, feladatok során „ionvadászattal” és csapadékos reakciók elvégzésével derítettük ki milyen ionokból állnak, milyen vegyületet rejtenek a titokzatos e-számok; zöld színanyagot választottunk összetevőire kromatográfiás módszerrel; szervezetünket az ártalmas szabadgyököktől megvédő antioxidánsok mennyiségét mértük különböző élelmiszerekből, valamint a molekuláris gasztronómia világába is bepillanthattunk szférikus kölcsönhatások vizsgálta során (alginát gyöngyök előállításával).
A kísérleteket követően a kitartóbbak még a Tudományos Szieszta aktuális előadását is meghallgatták Dr. Szabó Gábortól (MTA Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet, Orvosi Géntechnológiai Részleg), aki a legújabb génsebészeti eljárásokról, a genetikailag módosított állatokról és az orvostudományban betöltött szerepükről tartott érdekes előadást.

A délutánon részt vett diákok:
9.A: Nyitrai Balázs, Koós Mercédesz, Kalmár Katinka, Pócsik Bence, Sütő Dávid,
9.B: Madarász Réka, Gasparovics Gábor
9.K: Csutorás Péter
10.A: Abelovszki Olivér, Styaszny Janka
11.D: Kriston Dávid
11.C: Gál Barbara, Kis István, Molnár Flóra Tamara

Köszönjük a lehetőséget Dr. Murányi Zoltánnak, a Kémiai és Borászati Kémiai tanszék vezetőjének hogy részt vehettünk a programon és hogy az érdeklődő diákoknak egy élményekben gazdag, felejthetetlen délutánt nyújtott az Eszterházy Károly Főiskola, együttműködésben a BASF-el.
Dr. Virág Diána