Jun
Vakáció! :-)
„Summáját írom Eger várának…” műveltségi vetélkedő
  A „Summáját írom Eger várának…” műveltségi vetélkedőt iskolánk a Nemzeti Tehetségprogramban meghirdetett pályázati támogatás segítségével szervezte meg. A pályázat a Nemzeti Erőforrás Minisztérium megbízásából az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet és a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Wekerle Sándor Alapkezelő által meghirdetett NTP-KTTV-11-0101 kódszámú pályázat támogatásával valósult meg. A támogatás összege: 600 000 Ft. A kétfordulós versenyben az általános iskolák 7-8. osztályos diákjai vettek részt, akik érdeklődnek a történelem, irodalom és képzőművészetek iránt. A második fordulóba öt lelkes csapat jutott be, akik színdarabbal és projektmunkával is készültek a döntőre. A versenyt iskolánk humán szakmacsoportjának szaktanárai szervezték, a zsűri munkájába elismert külső szakértőket is bevontunk: Fodor László muzeológust és Tatár Gabriella színművészt/drámapedagógust. A szereplő diákok, felkészítő tanáraik és a szervező pedagógusok is sok szép élménnyel gazdagodtak a programok során.
További részletek