Tantestület
Angol nyelv I. II. kat. OKTV
MTM műhelyfoglalkozás
Nov
Informatika I. kategória OKTV (Alkalmazói)
Nov
A 2022/2023. tanév őszi érettségi vizsgaidőszakának középszintű szóbeli érettségi vizsgái iskolánkban (Előrehozott vizsgabizottság)
Magyar nyelv OKTV
Kémia I., II. kategória OKTV
Zrínyi Ilona matematikaverseny iskolai forduló
Európai Hulladékcsökkentési Hét
Európai Hulladékcsökkentési Hét (november 21-25.)
Neumann tantárgyi verseny eredményhirdetése
Biológia OKTV
Irodalom OKTV
Matematika I., II. kategória OKTV
Nov
Nyílt nap az általános iskolásoknak
Nov
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny (9-12. évfolyam)
Gólyanapok
Gólyanapok (november 14-17.)
Német nyelv I., II. kategória OKTV
Nov
A 2022/2023. tanév őszi érettségi vizsgaidőszakának emelt szintű szóbeli érettségi vizsgái (november 10-14.)
Nov
Neumann tantárgyi verseny - matematika II. forduló (14:00)
Németes sikerek az EKF szépkiejtési versenyen (is)
2011 januárjában meghallottuk a német csoportban, hogy az egri Eszterházy Károly Főiskola germanisztika tanszéke szépkiejtési versenyt hirdet. Mi, mint a DSD csoport tagjai;),- főképp Tanárnőnk, Sipeki Csilla lelkes ösztönzésére- úgy döntöttünk, próbára tesszük magunkat, és elindulunk a versenyen. A felkészülésben segítségünkre volt iskolánk német lektora is, Susann Sonnenberg Tanárnő, aki nagy igyekezettel gyakorolta velünk a német szöveg minél hitelesebb kiejtését.

Ricsi, Dóri és István (talán kicsit hivatalosan)

A verseny napján, az igazat megvallva eléggé szkeptikusan fogadtuk a siker lehetőségét, ám hamar kiderült, hogy nem volt teljesen igazunk.:) A versenyre számos egri iskolából érkeztek a diákok, többek között a Neumannból is. A megmérettetés voltaképpen 2 részből állt: az 1. fordulóban az ismert szövegünket kellett felolvasni- minél jobban összpontosítva a helyes hangsúlyozásra, illetve hanglejtésre. Innen 10 tanuló jutott tovább a 2. fordulóba, ahol pedig egy teljesen ismeretlen szöveget kellett előadnunk. Ezek javarészt közismert német költők alkotásai voltak, sokunknak például Bertolt Brecht szövegekkel kellett megbirkózni; lényegében viszonylag rövid, középnehézségű költeményekkel.
      Egy-két óra elteltével következett az eredményhirdetés, melyet már mindannyian felettébb kíváncsian vártunk. Pozitívum volt számunkra, hogy a döntőből senki sem távozott üres kézzel, hiszen nem csak az első három helyezett részesült ajándékban, hanem mindenki legalább egy könyvvel gazdagodhatott. Ami pedig a fődíjat illeti, az egy videokamera volt! Iskolánkból 3 tanuló, ezen belül Tanárnő DSD csoportjaiból ketten kerültünk be a döntő fordulóba, és értünk el jó eredményt. Közben pedig megismerkedtünk pár német világhírű költő alkotásaival, mellyel tudásunk, illetve műveltségünk gyarapodott. Én, részemről csak megköszönni tudom a biztatást, valamint mindenkinek azt javasolni, tegye próbára magát, hiszen igazán semmit nem veszíthet! :)

Názon Dóri 11.J. DSD csoport