Téli szünet
A téli szünet előtti utolsó tanítási nap december 20. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2020. január 6. (hétfő)
Karácsonyi ünnepség
Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelem verseny I. forduló
Gombavató
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 9-10. évfolyam
Diákparlament
AJTP pályázatok benyújtásának határideje
Nemes Tihamér Informatikaverseny (Alkalmazás) 7-8. évfolyam
Munkanap, NEM tanítási nap
Dec
Az általános iskolás tanulók jelentkezése a központi írásbeli felvételi vizsgára
Magyar irodalom OKTV
Arany Dániel Matematika Verseny kezdő, haladó I., II. kategória, I. forduló
Savaria Történelem verseny
Gratulálunk a Neumann versenyek díjazottjainak! (2019)
Az őszi Neumann versenyek iskolánk hagyományainak nagyon fontos színfoltját jelentik. Sok általános iskolai tanuló már hatodik, hetedik osztályban bekapcsolódik az idegen nyelvi és természettudományi versenyekbe, így nyolcadikosként már régi jó ismerősként köszönhetjük őket iskolánkban.
Nagy jelentőséget tulajdonítunk a tehetségek felkutatásának, szerves része ez tehetségkereső, tehetséggondozó munkánknak, melyet 2011 óta a Tehetségpontok országos hálózatának tagjaként végzünk. Sokszínű tevékenységünket a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács Kiválóan Akkreditált Tehetségpont, az Új Nemzedék Központ pedig Minősített Tehetséggondozó Műhely címmel ismerte el.
Ebben az évben is nagyon sok egri, vidéki és megyénken kívüli tanuló jelentkezett a megmérettetésre. Nem csak az egri Kemény Ferenc, EKE Gyakorló, Hunyadi Mátyás, Lenkey János, Egri Balassi Bálint Általános Iskola Tinódi Sebestyén Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskolájának tanulói szerepeltek szépen, hanem érkeztek és sikert értek el tanulók a Hevesi Körzeti Általános Iskolából, Bélapátfalváról a Petőfi Sándor Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolából, Szilvásváradról, Salgótarjánból a Gagarin Általános Iskolából, Noszvajról, Salgótarjánból, Ózdról, Gyöngyösről, Füzesabonyból, Noszvajról, Kunhegyesről, Jászárokszállásáról, valamint más településekről is.

Ebben az évben a legeredményesebb általános iskola a Neumann versenyeken az
Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet volt.

Munkájukat „A Neumann tanulmányi versenyek legeredményesebb iskolája” címmel köszöntük meg.
Tanulóink és tanáraink nevében gratulálunk és további sok sikert kívánunk a Neumann verseny díjazottjainak és felkészítő tanárainak!