Jun
Vakáció! :-)
„Eger Város Ösztöndíjasa”
Tíz középiskolás diák nyerte el az „Eger Város Ösztöndíjasa” címet 2017 őszén az előző tanév II. féléves eredménye és a benyújtott pályázatok alapján. A Közgyűlés október 26-i ülésen a fiatalok Habis László polgármestertől vették át a támogatásról szóló oklevelet. A támogatás tíz hónapon keresztül havi 10.000 Ft-os ösztöndíjból, valamint egyszeri, 100.000 Ft-os támogatásból áll. Az „Eger Város Ösztöndíjasa” program célja, hogy segítsen a tehetséges egri diákoknak a szakképesítés, az érettségi, a diploma megszerzésében, illetve hozzájáruljon ahhoz, hogy a képzett egri fiatalok a városban telepedjenek le. Az egyösszegű, 100.000 Ft-os hozzájárulást az alábbi feltételekkel fizeti ki a város a pályázat benyújtása óta folyamatosan egri lakóhellyel rendelkező hallgatónak: a diáknak igazolnia kell, hogy az érettségi vizsga évében felsőfokú oktatási intézménybe felvételt nyert és megkezdte a tanulmányait.
A támogatott középiskolás diákok között van iskolánk tanulója, Berki Elvira Krisztina is. Szeretettel gratulálunk!