Neumann PortálIskolaKollégiumokNIVÁK;
MENÜ
Az iskoláról
Neumann János
Elérhetőségek
Tantestület
Tanév rendje
Hírek
Humán szakmacsoport
Természettudományi szakmacsoport
Idegennyelvi szakmacsoport
Informatikai és közgazdasági szakmacsoport
Művészeti szakmacsoport
Osztályfőnöki csoport
Sport
Könyvtár
Keresés a könyvtárban
Arany János Tehetséggondozó Program
ECDL
Érettségi
Felvételi eljárás
Versenyek
Tanügyi dokumentumok
Közzétételi lista
Eredmények
Pályázatok
Külföld kapcsolatok
Támogatóink
Közbeszerzés
Beszámolók és SZJA 1%
Öko face-k
Junior Achievement Magyarország
Galéria Új!
Eseménynaptár
Sep
15
Szakkörök tervezetének kiírása
 
Sep
12
A 9–11. évfolyam szülei részére közös szülői értekezlet
 (15:00 óra)
Sep
12
9–11. évfolyam szülői értekezletek
 (16:00 óra)
Sep
12
Szülői választmányi ülés
 (17:00 óra)
Sep
12
Szülői választmányi ülés
 (17:00 óra)
Sep
12
OKTV jelentkezési határidő
 
Sep
11
A 12–13. évf. szülei részére közös szülői értekezlet (12BC, 13BC is)
(15:00 óra)
Sep
11
12–13. évfolyam (12BC, 13BC is) 7K; 8K, 8N szülői értekezletek
 (16:00 óra)
Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok XXIV. Találkozója

A Szegeden, április 6–8. között megrendezett háromnapos konferenciára két kísérőtanárral 15 egri diák utazott el, közülük hatan iskolánk végzős biológia–kémia szakos tanulói. A programban laborgyakorlatokon, előadásokon, kerekasztal beszélgetéseken és gálaműsoron vehettek részt.


A Sulyok Tamás köztársasági elnök által megnyitott, és angol nyelven zajló plenáris előadásokra további 41 egri diák és három kísérő tanár csatlakozott a csoporthoz.


A konferencia előadói Joachim Frank Nobel-díjas (2017) biofizikus, Tim Hunt Nobel-díjas (2001) biokémikus, Dan Shechtman Nobel-díjas (2011) kémikus, Dennis Lo, a Hongkongi Kínai Egyetem rektorhelyettese és elnöke, molekuláris biológus, illetve David Weinberg gasztroenterológus, a philadelphiai Fox Chase Rákközpont Orvosi Osztályának elnöke.


A gyakorlatok és előadások témája részét képezi a NAT2020 alapján megújított emelt szintű biológia érettségi követelményeknek.


A találkozótól független programon diákjainknak lehetősége nyílt meglátogatni a HCEMM Translational Medicine szegedi elektronmikroszkópos laborját, ahol Farkas Attilának köszönhetően közelebbről megismerkedhettek a mikroszkóp működésével, a mintaelőkészítéssel és képalkotással.


(A nagyításhoz katt. a képekre!)




Copyright © 2009   Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium
3300 Eger, Rákóczi út 48.
tel.: (36) 536-070
www.nejanet.hu
Powered by: gsonline WebNDesign