Olasz nyelv érettségi (8:00)

Francia nyelv érettségi (8:00)

Fizika érettségi (8:00)

Vizuális kultúra érettségi (14:00)

Emelt szintű digitális kultúra érettségi (8:00)

Pünkösd hétfő, tanítási szünet

Gazdasági ismeretek (emelt szint) érettségi (14:00)

Földrajz érettségi (14:00)

Online fogadódélután (16:00–18:00)

Biológia érettségi (8:00)

Középszintű digitális kultúra érettségi (8:00)

Német nyelv érettségi (9:00)
Alsóbb évfolyamokon rendes órarend szerinti tanítás
Angol nyelv érettségi (9:00)

Történelem érettségi (9:00)

Matematika érettségi (9:00)

Alsóbb évfolyamokon délutáni tanítás és 9. évfolyamon országos digitális mérések
május 7–9.
Magyar nyelv és irodalom érettségi (9:00)
Alsóbb évfolyamokon tanítási szünet
Kecskeméti AJTP történelemverseny

2024. április 15-16-án rendezte meg a Kecskeméti Katona József Gimnázium az AJTP-s diákok szokásos éves történelemversenyét. Idén az Erdélyi Fejedelemség másfél százados történetét kellett feldolgoznunk és számot adni tudásunkról.

Az érkezés napja hagyományosan az ismerkedés és a programok jegyében telt. A városháza díszudvarán Gaál József alpolgármester mutatta be Kecskemét múltját és jelenét, majd megtekintettük a dísztermet és a tavaly létrehozott látogatóközpontot.

Ezt követően átsétáltunk a Leskowsky Hangszergyűjteményhez, melynek vezetője, Szilágyi Áron tartott számunkra interaktív hangszerbemutatót. A nap közös vacsorával végződött egy helyi étteremben, majd a csapatok a szálláshelyükre vonultak.

16-án reggel testileg-lelkileg feltöltődve foglaltuk el helyünket a Katona József Gimnázium színháztermében, ahol minden eddiginél több, összesen 21 csapat küzdött a helyezésekért. A Neumannt Czuppon Linett Odett, Bátka Bálint és Sándor Péter 9T osztályos tanulók képviselték.

Sajnos a szerencse nem volt kegyes hozzánk, a tavalyi évhez hasonlóan idén is a legkedvezőtlenebb helyre kerültünk, így a villámkérdésekben minimális esélyünk maradt pontot rabolni a többi csapattól. Mi azonban nem csüggedtünk, nagy küzdelmet folytattunk a minél jobb helyezésért, a sorrend fordulóról fordulóra változott, egészen az utolsó feladatig nyitott volt az első 12 hely sorsa. A jó hangulatú, pörgős, érdekes feladatokkal tűzdelt versenyen végül az előkelő 6. helyen végeztünk. Az éles küzdelmet mutatja, hogy a mezőny első felében egy-két pontok döntöttek a végső helyezésekről.

Az értékelésre várva a Neumann János Egyetem hallgatói mutatták be intézményüket, az egyes képzéseket és a megszerezhető végzettségeket. Az eredményhirdetést követően ünnepi ebéddel zártuk a Kecskeméten töltött másfél napot.

A beszámolót készítette: Gócza Gábor felkészítő tanár

(A nagyításhoz katt. a képekre!)