Búcsúzik egy kedves és sikeres 12.-es csoport
Oláh Kata, (12. G, DSD csoport) visszaemlékezése az elmúlt 5 év németóráira….
Egy éve hallhatják a németet tanulók a DSD kifejezést. Nem sokan tudják, hogy ez a Német Kultuszminiszterek Tanácsának a nyelvvizsgája, amit a DSD programba bekapcsolódott 12-13.-os diákok tehetnek le. De ki is az a csapat, aki elsőként vágott neki az ismeretlennek?

5 évvel ezelőtt járunk, az új német nyelvi előkészítősök készülődnek első óráikra. Az egész szórakozásnak indult… Heti 21 óra, és ebből 14 német? Sima ügynek tűnt, főleg a fiatalos és trendi Sipeki Csilla Tanárnővel. :-)

Aztán az első dolgozat kiosztásánál kiderült, hogy mégsem lesz ez olyan egyszerű: 2-esek tömkelege.Aztán teltek a hetek, összerázódott a csapat és belerázódtunk a tanulásba is. Őrült tempóban száguldottunk végig az anyagokon, egyre jobban elsajátítva a német nyelvet. Első éles megpróbáltatásunk a középfokú nyelvvizsga volt, amit mindenki sikeresen letett a harmadik év végére. Az osztályválasztási kérdések közepette Tanárnő elmesélte, hogy az iskola be fog kapcsolódni a DSD programba, és hogy ezzel ösztöndíjat nyerhetünk Németországba, valamint lehetőségünk van egy ingyenes felsőfokú nyelvvizsga letételére is, amit minden Németországi egyetemen elfogadnak magas szintű nyelvtudás igazolására. Nagyon kedvezőnek hangzott ez az ajánlat, s összeszokott csapatként Tanárnővel együtt úgy gondoltuk, hogy belevágunk. A hivatalos DSD kérvények benyújtása után, melynek révén a Neumann DSD iskola lett, tavaly tavasszal Uesseler Úr próbaórán járt nálunk, tesztelve némettudásunkat. Igencsak elégedettnek tűnt, így részt vehettünk a programban. Ezek után még keményebb tanulás várt ránk, hiszen alig egy évünk volt felkészülni, ráadásul mi voltunk a próbaalanyok.
Eljött az utolsó tanévünk is, az utolsó nagy hajrá a német tanulásában. Igaz, hogy az anyagi feltételeket nem nekünk kellett megteremteni, viszont ez rengeteg plusz munkával járt nemcsak a mi részünkről, hanem Tanárnőéről is, aki éjt nappallá téve dolgozott a siker érdekében.

Azóta túl vagyunk a vizsga mindkét részén. Nagyon izgultunk előtte, nem tudtuk mi vár ránk. Bár eredmény még nincs,* de mindannyian, Bajnai Bence, Huszár Zsuzsó, Kis Betti, Molnár Lili, Oláh Kata és Turán Andika, úgy érezzük, hogy megérte.
Január óta nincs németóránk, és hát be kell vallani: 4,5 év után nagyon tudnak azok az órák hiányozni, mert a tanulás mellett jól is éreztük magunkat az órákon.

A DSD-s csoport a gombavatón

Andika, Kata, Lili, Sipeki Csilla Tanárnő, Bence, Zsuzsó, Betti

Azóta ismertté váltak az eredmények is:
Felsőfokú C (szóbeli+írásbeli) bizonyítványt kap: Huszár Zsuzsanna 12.C, Kis Bettina 12.G, és Oláh Katalin 12.G
Felsőfokú A (szóbeli) bizonyítványt kap: Bajnai Máté Bence 12.A
Felsőfokú B (írásbeli) bizonyítványt kap: Molnár Liliána 12. C