Tájékoztató a központi írásbeli felvételi vizsgáról
Kedves általános iskolás tanulók!

A magyar nyelv és matematika központi írásbeli ideje a 6. és 8. osztályos tanulóknak 2021. január 23., szombat 10 óra.

Helyszín: Eger, Rákóczi út 48. (A Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégium főépülete.)
Erre az időpontra várjuk azokat a diákokat, akik a központi írásbeli felvételire való jelentkezési lapjukat a Neumann János Gimnázium, Technikum és Kollégiumba adták be.
A vizsgával kapcsolatosan külön írásbeli értesítést nem küldünk.

Kérjük, érkezzetek meg a kezdés előtt legalább fél órával (legkésőbb 9:30-ra), hogy a bejáratnál és az aulában elhelyezett beosztás szerint elfoglalhassátok a helyeiteket. A magyar nyelv írásbeli 10:00-10:45, a matematika írásbeli 11:00-11:45 időtartamú lesz.

A járványhelyzet miatt iskolánkban kötelező a belépéskor a lázmérés és a kézfertőtlenítés. Az épületben minden emeleten több fertőtlenítő pont van és a termekben is lesz kézfertőtlenítő. Egy teremben 8-9 tanuló lesz beosztva. Kötelező továbbá az iskola teljes területén (épület és iskolaudvar) az orrot és a szájat elfedő maszk viselése, végig a központi írásbeli alatt, a termekben és a folyosókon is. Kérünk titeket, hogy a maszkot csak arra a rövid időre vegyétek le, amikor egy-egy korty vizet vagy üdítőt isztok, az étkezést erre az időre lehetőleg kerüljétek. A szünetben, különösen a mosdó használatakor feltétlenül alaposan mossatok kezet és használjátok a kézfertőtlenítőt. A szünetekben a megfelelő távolságot tartsátok meg társaitoktól a folyosón. A vizsga után minél hamarabb hagyjátok el az iskola épületét. A járványhelyzet miatt a szülők csak a bejáratig, a lázmérő pontig (főbejárat és a hátsó bejárat) kísérhetik el a gyermekeiket, a vizsga ideje alatt nem tartózkodhatnak az iskola épületében.

Kérjük, hogy a központi írásbeli vizsgára személyazonosítására alkalmas igazolványt – diákigazolványt vagy személyi igazolványt hozzatok magatokkal. Tájékoztatunk benneteket arról, hogy az írásbeli vizsga során, a dolgozat megírásakor a rajzokat ceruzával, minden egyéb írásbeli munkát kék vagy fekete színű tintával kell elkészíteni. A magyar nyelvi feladatlapok kitöltéséhez segédeszköz nem használható. A matematika feladatlapok kitöltéséhez rajzeszközökön (vonalzó, körző, szögmérő) kívül más segédeszköz (pl. zsebszámológép) nem használható.

Minden tanulónak sok sikert kívánunk!