A 2017/2018-as tanév első félévének utolsó tanítási napja
Központi írásbeli vizsgák a 7. és 9. évfolyamra, AJTP-be, 10:00
AJTP felvételi vizsgálat, beszélgetés
Jan
Nemes Tihamér Országos Informatikai Tanulmányi Verseny Programozás kategória II. forduló
Informatika OKTV II. kategória (Programozás), II. forduló
Hetedikesek idegen nyelvi versenye (angol) szóbeli forduló 14:00
Savaria történelemverseny I. forduló
Jan
Nyílt délután, tájékoztató előadás az általános iskolásoknak (hatodikosoknak és nyolcadikosoknak), 14:00
Jan
Hatodikosok idegen nyelvi versenye (angol, német) szóbeli forduló, hetedikesek német versenye szóbeli forduló 14:00
Jan
Hatodikosok matematika versenyének döntő fordulója
Jan
Bolyai Matematika Csapatverseny (9-12. évfolyam)
Angie, „Te Aranyok Aranya”!
Az Országos Széchenyi Könyvtár, a Magyartanárok Egyesülete és a Magyar Olvasástársaság az ARANY JÁNOS EMLÉKÉV 2017 keretében magyarországi és külhoni diákok számára meghirdetett szavalóversenyre nevezett októberben Bani-Akoto Angelina, iskolánk 12H osztályos tanulója, aki végül a döntőben különdíjas lett.
A felkészülés során Angie mindvégig klasszikus költőnk különleges érzékenységére, humorára és főleg gyönyörű magyar nyelvére koncentrált; de nem felejtette el azt sem, hogy egy előadóművésznek a deli hallgatóság figyelmét kell megragadnia.

Fontos segítség volt számára, hogy a verseny előtt egy-egy osztályban előadhatta a szabadon választott Vörös Rébék című balladát, illetve a kötelezőnek választott Tamburás öreg úr című költeményt.
Aki ebből kimaradt meghallgathatja a budapesti előadást ide kattintva.
Az iskolatársak nem lepődtek meg igazán, hogy a miskolci területi döntőn (november 13-án volt) a zsűri bizalmat szavazott Angie előadásának, és harmadikként ugyan, de továbbjuttatta a fővárosi döntőbe.
November 25-én, szombaton a korcsoportjában 26-an versenyeztek: a hét területi döntő, valamint a két, az emlékévben rendezett legnagyobb Arany János-szavalóverseny első három helyezettje. A kötelező verseket már csak azok tízen – köztük Angie is – mondták el, akik között a helyezéseket és a különdíjakat osztották ki legvégül. A miskolci mezőny erejét mutatja, hogy a legjobb tízben közülük két versenyző szavalt még, és a végső győztes is innen érkezett.
A jutalom az oklevél és a gazdag könyvcsomag mellett természetesen a szavalatok élménye volt – , melyet ezúton is köszönünk a többi résztvevőnek. Bizonyára jó lesz beépíteni az itt szerzett tapasztalatokat későbbi tanulmányokhoz is. Reméljük, erről is beszámolunk majd!